Boruta za burtą. Awans rezerw ŁKS

0 2

Piłkarze rezerw ŁKS-u awansowali do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski. W środę dzięki wyjazdowemu zwycięstwu 1:0 podopieczni trenerów Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera wyeliminowali z tych rozgrywek Borutę Zgierz.

Tak się akurat złożyło, że w Zgierzu o awans do czwartej rundy okręgowego Pucharu Polski walczyły zespoły, które o pierwsze miejsce w tabeli ścigają się od początku sezonu także w czwartej lidze i na razie ten korespondencyjny pojedynek nie jest rozstrzygnięty, bo po dziewięciu zwycięstwach i remisie ŁKS II i Boruta rozsiedli się na dwóch pierwszych lokatach.

Bezpośrednie starcie liderów czwartej ligi odbędzie się dopiero pod koniec października. Już w środę natomiast w okręgowym Pucharze Polski lepsi okazali się łodzianie. Podopiecznym trenerów Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera wygrana i awans do kolejnej rundy nie przyszły wcale łatwo, ba, bardzo długo w Zgierzu pachniało dogrywką.

Prawda, goście przeważali, częściej operowali piłką i stwarzali zagrożenie w szesnastce rywala, lecz nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza Boruty. Swoje szanse, zwłaszcza na początku drugiej połowy, mieli też miejscowi – na nasze szczęście futbolówka po strzale zawodnika gospodarzy trafiła tylko w słupek.

Dopiero w 83. minucie po dośrodkowaniu piłki na pole karne Jakuba Romanowicza z rzutu rożnego Oskar Koprowski strzałem głową zapewnił łodzianom jednobramkowe zwycięstwo. Obrońca ŁKS-u drugi raz z rzędu wpisał się więc na listę strzelców, bo przypomnijmy, że w ubiegły weekend to także on zdobył jedynego gola dla rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego w zremisowanym 1:1 ligowym spotkaniu z Włókniarzem Zelów.

– Na początku były to typowe piłkarskie „szachy”, jednak z upływem minut mecz stawał się coraz bardziej otwarty. Stworzyliśmy sobie w pierwszej połowie dwie, trzy sytuacje, które mogliśmy zamienić na gole, jednak zabrakło nam zdecydowania pod bramką przeciwnika. W druga połowie nie weszliśmy zbyt pewnie w mecz, na początku przytrafiło nam się kilka błędów, na szczęście z upływem czasu czuliśmy się coraz pewniej na boisku i kontrolowaliśmy grę. Jesteśmy zbudowani postawą całego zespołu w drugiej połowie. Widoczna była determinacja i chęć zwycięstwa – powiedział po spotkaniu trener Marcin Matysiak.

Mecze kolejnej czyli już czwartej rundy okręgowego Pucharu Polski zostaną rozegrane w drugiej połowie października.

III runda okręgowego Pucharu Polski / Boruta Zgierz – ŁKS II Łódź 0:1 (0:0)

• Bramka: 0:1 Oskar Koprowski (83)
  • Żółte kartki: Bąkowicz, Czypicki
  • Skład ŁKS II: Aleksander Bobek – Mateusz Bąkowicz, Mieszko Lorenc, Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski, Adrian Czypicki (50, Artur Sójka), Piotr Tazbir (58, Mikołaj Lipień), Tomasz Górecki, Jakub Piela (46, Jakub Romanowicz), Michał Karlikowski (70, Tadej Vidmajer), Dariusz Gmosiński (90, Dawid Lebkuchen). Trenerzy: Marcin Matysiak, Paweł Drechsler.

The post Boruta za burtą. Awans rezerw ŁKS appeared first on ŁKS Łódź - oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.