Punkt z charakterem

0 7

O godzinie 17:30 na stadionie Zagłębia w Lubinie, początek meczu 28. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020, pomiędzy drużyną Zagłębia Lubin a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Przed meczem Zagłębie Lubin – Lech Poznań (06.06.2020):

Raport NA ŻYWO z wydarzeń na boisku:

Aby widzieć wprowadzane przez nas zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

1 – 15 minuta

3 min. – Pierwsza akcja Zagłębia zakończona złym zagraniem Bohara w pole karne.
4 min. – Kontra Lecha, płaski strzał Tiby z daleka wyłapał Hładun.
5 min. – Groźny strzał Zivca minął poprzeczkę.
8 min. – Kamiński sfaulował Starzyńskiego. Karny.
9 min. – 1:0 dla Zagłębia. Starzyński nie dał szans.

14 min. – Strzał Ramireza sparował Hładun. Za chwilę uderzenie Tomczyka zostało zablokowane.
15 min. – A teraz strzał Gytkjaera głową świetnie broni Hładun.

16 – 30 minuta

16 min. – Co za bomba Muhara! W ciągu 2 minut Hładun wybronił 3 bardzo groźne strzały!
20 min. – Efektowne podanie Tiby do Gytkjaera, który nie opanował piłki tuż przed bramkarzem.
22 min. – GOOOOOL!!! Fajna akcja Lecha środkiem, prostopadła piłka Ramireza do Gytkjaera, który podcinką łatwo zdobywa gola na 1:1.

25 min. – 2:1 dla Zagłębia, Czerwiński asystuje dośrodkowując z prawej strony, Zivec trafia głową do siatki. Nikt go nie krył.
30 min. – Rogne w ostatniej chwili blokuje strzał Zivca.

31 – 45 minuta

32 min. – Ładna akcja Zagłębia, strzał Białka wybronił Van der Hart.
35 min. – Ponownie okres słabej gry Lecha.
38 min. – Ręka Kostevycha, będzie następny karny.
39 min. – 3:1. Znów Starzyński.

42 min. – Lech w trzecim kwadransie meczu nie istnieje.
45 min. – Puchacz podaje w pole karne, Satka trafia w poprzeczkę, po chwili Hładun broni jeszcze kolejny strzał! Do przerwy 3:1 dla Zagłębia.

46 – 60 minuta

52 min. – Zagłębie nastawione na kontry. Lecha czeka trudne zadanie zdobycia choćby jednej bramki.
54 min. – Niezłe podanie Kamińskiego ze środka do Butko, który źle podał w pole karne.
55 min. – Gytkjaer trafił do siatki, ale był duży spalony.
60 min. – Hładun broni już 6 groźny strzał. Tym razem Ramireza.

61 – 75 minuta

65 min. – Z optycznej przewagi Lecha nic nie wynika. Takich meczów za kadencji różnych trenerów było już mnóstwo, nie jest to nic nowego.
68 min. – Dariusz Żuraw został wyrzucony przez arbitra na trybuny za 2 żółtą kartkę. To oznacza, że we wtorek nie zasiądzie na ławce trenerskiej.
74 min. – Piłka po strzale Modera z wolnego trafiła w słupek.

76 – 90 minuta

77 min. – Jest 2:3. Podanie Kostevycha, z piłką odwrócił się Kamiński i efektownym strzałem z kilkunastru metrów pokona bramkarza.
81 min. – Tym razem po zagraniu Kostevycha z lewej stronie minimalnie niecelnie uderzył Kostevych.
82 min. – Zagłębie opadło z sił. Lech cały czas przeważa, atakuje, ma jeszcze szanse na remis.
87 min. – Będzie karny po VARze.
88 min. – GOOOOOOOOL!!!! Ramirez na spokoju z 11 metrów! 3:3!

90 min. – Jeszcze 6 minut.
90+5 min. – Zagłębie ledwo zipie. Nie ma już sił, Lech atakuje.

28. kolejka PKO Ekstraklasy 2019/2020, sobota, 6 czerwca, godz. 17:30
KHGM Zagłębie Lubin – KKS Lech Poznań 3:3 (3:1)

Bramki: 9 i 39.Starzyński – k. 25.Zivec – 22.Gytkajer 77.Kamiński 88.Ramirez – k.

Asysty: 1:1 – Ramirez 2:3 – Kostevych 3:3 – bez asysty

Żółte kartki: Bashkirov, Poręba – Rogne

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

Widzów: (bez udziału publiczności)

Zagłębie: Hładun – Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić – Bashkirov, Starzyński (89.Poręba) – Zivec (73.Pakulski), Drazić (77.Tosik), Bohar – Białek.

Rezerwowi: Forenc, Tosik, Tajti, Jończy, Poręba, Chodyna, Pakulski, Szysz, Sirk.

Lech: Van der Hart – Butko, Satka, Rogne, Kostevych – Muhar (46.Moder), Tiba – Puchacz (46.Marchwiński), Ramirez, Kamiński – Gytkjaer (74.Zhamaletdinov).

Rezerwowi: Mleczko, Skrzypczak, Moder, Skóraś, Letniowski, Marchwiński, Zhamaletdinov.