I znów niemoc na Stamford!

0 3

Chelsea popsuła swoim kibicom święta przegrywając z Southampton 0:2. To kolejna porażka The Blues na swoim stadionie z zespołem z dołu tabeli...

Faworytem meczu na Stamford Bridge byli gospodarze. W pierwszych dwóch kwadransach inicjatywa należała do nich, ale niewiele z tego wynikało. Podopiecznym Franka Lamparda nie udało się wyjść na prowadzenie.

W 31. minucie prowadzenie objęli Święci. Po stracie piłki w środkowej strefie boiska, goście wyprowadzili świetny kontratak, który celnym uderzeniem z kilkunastu metrów zakończył Michael Obafemi.
Była to jedyna bramka w pierwszej połowie spotkania.

W drugiej połowie Chelsea szukała okazji do doprowadzenia do wyrównania, ale bezskutecznie. Goście również nie zamierzali bronić tylko dostępu do własnej bramki i groźnie kontrowali.

W 73. minucie Southampton zdobyło drugiego gola. Po podaniu Armstronga, do piłki w polu karnym dopadł Nathan Redmond i uderzeniem z kilku metrów trafił do siatki.

Wynik 2:0 nie uległ już zmianie do ostatniego gwizdka sędziego.

Chelsea FC – Southampton FC 0:2 (0:1)

0:1 Obafemi 31'
0:2 Redmond 73'