II-liga: Lech II Poznań – Olimpia Elbląg 1:1

0 5

W meczu 18. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2019/2020, Lech II Poznań zaledwie zremisował z Olimpią Elbląg 1:1 (1:0). W sobotę we Wronkach pojawiło się wielu zawodników z pierwszego zespołu, którzy na murawie nie potrafili zrobić sportowej różnicy. Lechici z pierwszej drużyny spisali się bardzo słabo, zawiedli na całej linii co kosztowało rezerwy utratę 2 punktów.

Lech Poznań grający w niemal ekstraklasowym składzie od początku meczu zdecydowanie przeważał i prowadził grę. W 8 minucie poznaniacy byli bliscy zdobycia gola po płaskim strzale, ale dobrze interweniował bramkarz. Co nie udało się wtedy wyszło lechitom w 16 minucie. Wówczas po rzucie rożnym piłkę w pole karne wstrzelił Pedro Tiba. Ta dosłownie trafiła pod nogi Karlo Muhara, który stojąc niepilnowany kilka metrów przed bramką przeciwnika nie miał żadnych problemów ze strzeleniem gola. W kolejnych minutach cały czas zdecydowanie przeważał Lech ograniczając się mimo wszystko tylko do strzałów z dystansu. Poznaniacy grając w ataku pozycyjnym grali czasem za wolno, aby wprowadzić w defensywne poczynania rywala więcej chaosu. W końcu po 30 minucie do głosu doszła Olimpia przeprowadzając dwie akcje, które nie zakończyły się jednak strzałem. Dopiero w 43 minucie ekipa z Elbląga oddała celne uderzenie obronione przez Mleczkę. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się skromnym wynikiem 1:0 dla Kolejorza.

Po zmianie niespodziewanie wyrównali rywale. W 51 minucie Olimpia wykonała rzut rożny, główkę łatwo przegrał Klupś przez co Lech II stracił gola. Po bramce na 1:1 nadal atakowała Olimpia, w 55 minucie zdecydowanie w polu karnym rywala potraktował Rogne, lecz sędzia z Wrocławia nie zdecydował się podyktować jedenastki. Z czasem na boisku robiło się coraz bardziej ostro. Pojawiły się faule, kartki, gra obu ekip nie kleiła się. W 60 minucie to nie Lech a Olimpia była bliska gola na 2:1, kiedy strzał Demianiuka na szczęście wybronił Mleczko. W 70 minucie gry po zagraniu Kostevycha z lewej flanki w polu karnym lechici oddali dwa strzały po których piłka znów nie wpadła do siatki. W końcowych minutach częściej przy piłce utrzymywali się poznaniacy, prowadzili wolny i nieudolny atak pozycyjny z którym Olimpia radziła sobie bardzo łatwo. Mimo ekstraklasowego składu Lech II Poznań zaledwie zremisował z Olimpią Elbląg 1:1.

Rezerwy Lecha Poznań po 18 kolejkach II-ligi 2019/2020 mając 22 punkty na swoim koncie są na 11. miejscu w ligowej tabeli mając obecnie 6 oczek przewagi nad strefą spadkową (ta kolejka dopiero się rozpoczęła). Kolejorz kolejne spotkanie rozegra w sobotę, 23 listopada, o godzinie 13:00 z Górnikiem Łęczna ponownie we Wronkach.

18. kolejka II-ligi 2019/2020, sobota, 16 listopada, godz. 13:00
KKS Lech II Poznań – Olimpia Elbląg 1:1 (1:0)

Bramki: 16.Muhar – 51.Miller

Asysty: 1:0 – Tiba

Żółte kartki: Muhar, Kostevych – Miller

Widzów: ok. 200

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław)

Lech II: Mleczko – Klupś, Dejewski, Rogne, Kostevych (78.Smajdor) – Muhar, Tiba (57.Letniowski) – Makuszewski, Jevtić (78.Bartkowiak), Amaral (71.T.Kaczmarek) – Szymczak.

Rezerwowi: Szymański, Crnomarković, Smajdor, Bartkowiak, T.Kaczmarek, Karbownik, Letniowski, Zhamaletdinov.

Olimpia: Madejski – Balewski, Kuczałek, Wenger, Sedlewski – Demianiuk, Żołądź, Krasa, Szuprytowski, Miller (87.Prytulak) – Brychlik (77.Jabłoński).