7. kolejka PKO Ekstraklasy – za nami 5 meczów

0 8

W piątek, 30 sierpnia, o godzinie 18:00 na stadionie Arki w Gdyni została zainaugurowana 7. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020. W ostatniej serii spotkań przed pierwszą tej jesieni wrześniową przerwą na kadrę ponownie może zmienić się lider ligowej tabeli. Z dna wydostała się Arka Gdynia, a Piast Gliwice po ponad roku w końcu przegrał u siebie.

W piątek o godzinie 18:00 na start 7. kolejki ostatnia dotąd w tabeli Arka Gdynia, która strzeliła tylko 2 gole dzięki 3 bramce w sezonie pokonała Górnika Zabrze 1:0 odbijając się dzięki temu od dna. W drugim meczu tego dnia słaba na razie Korona Kielce łatwo uległa Jagiellonii Białystok 0:2 co skutkowało zwolnieniem Gino Lettieriego. Dokończenie kolejki tradycyjnie nastąpiło w sobotę i w niedzielę. Ze względu na zbliżającą się przerwę na kadrę nie będzie żadnego meczu w poniedziałek.

W sobotę na początek dnia już o 15:00 płocka Wisła, która ostatnio wyszła ze strefy spadkowej pokonała przed własną publicznością Łódzki Klub Sportowy 2:1. Dla beniaminka była to już 5 kolejna porażka. Następnie doszło do pojedynku czołowych ekip zeszłych rozgrywek, czyli do starcia Piasta Gliwice z Lechią Gdańsk. Piast po ponad roku przegrał na swoim boisku ulegając lechistom 1:2. Na koniec dnia Wisła Kraków w bardzo ciekawym pojedynku zwyciężył przy Reymonta lubińskie Zagłębie 4:2. W zespole „Białej Gwiazdy” ponownie skutecznością błysnął Paweł Brożek.

Emocji nie powinno brakować także w niedzielę. Wtedy lider Śląsk Wrocław zmierzy się z wiceliderem przed tym weekendem Pogonią Szczecin. O 17:30 w meczu przyjaźni, ale tylko na trybunach ofensywnie grający Lech Poznań spotka się z Cracovią, która też stawia na ofensywę. 7. kolejkę Ekstraklasy w niedzielę o 20:00 zakończy bój Legii Warszawa z zawsze groźnym Rakowem Częstochowa, który z meczu na mecz gra coraz lepiej.