Dobra wygrana z Watford

0 6

Chelsea FC w meczu 37. kolejki angielskiej ekstraklasy pokonała na Stamford Bridge piłkarzy Watfordu FC, dzięki czemu z dorobkiem 71 punktów na koncie plasuje się na trzeciej pozycji w ligowej stawce.
W tym samym czasie Manchester United zaledwie zremisował z Huddersfield co oznacza, że wypadł z walki o czołową czwórkę PL.

Londyńczycy do swojej potyczki przystępowali, chcąc wykonać kolejny krok w kierunku wywalczenia sobie miejsce w Top 4 tabeli Premier League. Zadanie wydawało się łatwe do zrealizowania, biorąc pod uwagę, że we wcześniejszych czterech spotkaniach ligowych Szerszenia wygrali tylko raz.

Pierwsza groźna akcja meczu miała miejsce już w ósmej minucie, gdy dość niespodziewanie to goście zagrozili bramce The Blues. Na szczęście dla kibiców Chelsea kapitalną interwencją popisał się Kepa Arrizabalaga, więc na przerwę obie drużyny udały się z rezultatem 0:0.

Po zmianie stron ekipa Maurizio Sarriego wzięła się solidniej do pracy, mają wiedzę, że Man Utd w swoim meczu prowadzi, zatem na efekty nie trzeba było długo czekać. Wynik meczu został otwarty w 48. minucie, gdy po centrze Edena Hazarda piłkę głową do siatki rywali skierował Ruben Loftus-Cheek.

Na jednobramkowym prowadzenie stołeczna drużyna nie zamierzała poprzestać. Następstwem tego był gol Davida Luiza, prz którym swoją drugą asystę w meczu zaliczył Belg Hazard. Brazylijski defensor po dośrodkowaniu z narożnika boiska wyskoczył najwyżej do piłki, co sprawiło, że Ben Foster był po raz kolejny zmuszony do kapitulacji.

W 75. minucie gry wynik spotkania ustalił Gonzalo Higuain, wykorzystując podanie od Pedro Rodrigueza. Argentyńczyk strzałem z prawej nogi zaliczył swoje piąte trafienie w trakcie kończącej się kampanii w angielskiej ekstraklasie a The Blues wygrali swój mecz 3:0.

Chelsea FC - Watford FC 3:0 (0:0)
1:0 Loftus-Cheek 48'
2:0 David Luiz 51'
3:0 Higuain 75'