Lubuszanin konta Dopiewo

0

Ostre strzelanie przy Piotra Skargi

Drugi mecz i druga efektowna wygrana podopiecznych Jarosława Feciucha, którzy nie pozostawili cienia wątpliwości kto jest lepszy. Wysoka wygrana potwierdziła wzorowe przygotowanie drużyny do rundy wiosennej

Hydro Lubuszanin Trzcianka - GKS Dopiewo 6:2 (2:1)

Hydro Lubuszanin GKS Dopiewo

Lubuszanin Trzcianka: Przemysław Nalewajek - Mateusz Kaczor (65' Wiesław Natkaniec), Krystian Feciuch, Dariusz Juracki, Błażej Nowak, Oleksii Tsapenko, Eryk Krysztopowicz, Dawid Zieliński, Michał Wawszczak (57' Paweł Wicher), Paweł Nawrocki (70' Kacper Grygier)

GKS Dopiewo: Maciej Duszyński - Łukasz Goiński, Mariusz Grzegorzewicz, Jakub Pawlak (62' Wojciech Domagała), Dominik Drzewiecki, Maciej Winnicki (85' Tomasz Pawelec), Kamil Kołodziej, Marek Woroch, Jan Borowiak, Maciej Ratajski, Kamil Kosicki

Lubuszanin przystąpił do spotkania bez kapitana Pawła Iwanckiego, który narzekał na uraz po wygranym meczu w Obornikach (przyp. 4:1). Opaskę kapitańską przejął Krystian Feciuch i poprowadził ekipę do pewnej wygranej.  Bez wątpienia przybyli kibice mogli być zadowoleni z końcowego rozstrzygnięcia.

Pierwszy strzał w meczu w 12 minucie Michał Wawszczak mocno uderzył z 20 metra bramkarz gości wybił piłkę przed siebie formalności dopełnił Mateusz Kaczor i Nasza drużyna objęła prowadzenie. W pierwszym kwadransie dwie żółte karki za faule zobaczyli za faule Jakub Pawlak i Dariusz Juracki. W 18 minucie tuż obok słupka strzał Michała Wawszczaka. Goście próbowali doprowadzić do wyrównania w 25 minucie Dominik Drzewicki, były gracz Lubuszanina z rzutu wolnego obok bramki. W 26 minucie ładna składna akcja Lubuszanina zagranie Krystiana Feciucha do Pawła Nawrockiego, obrońca Łukasz Goiński wybił jednak piłkę.W 31 minucie kontra przeprowadzona przez zespół gości zakończona mocnym uderzeniem Macieja Winniciego. Futbolówka odbiła się od słupka. Po minucie w odpowiedzi zagranie Pawła Nawrockiego do Michała Wawszczaka,który ładnym plasowanym strzałem pokonał Macieja Duszyńskiego.Jeszcze w 38 minucie zagranie Mateusza Kaczora do Błażeja Nowaka, ze strony gości próba z rzutu wolnego Dominika Drzewickiego strzał został zablokowany. W 43 minucie grożnie tuż obok bramki strzał Dawida Zielińskiego. W 44 minucie w polu karnym strzał piętką Dominika Drzewieckiego i gol do szatni. Do przerwy jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.

Po zmianie stron pierwsza sytuacja bramkowa zakończona golem. W 47 minucie precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego Dariusza Jurackiego strzał głową nowego zawodnika Lubuszanina Oleksii Tsapenko i piłka wylądowała w siatce. W odpowiedzi w zamieszaniu podbramkowym w 50 minucie kapitan drużyny gości Maciej Ratajski zdobył drugiego gola dla gości.Lubuszanin w dalszej fazie meczu z inicjatywą w 66 minucie w polu karnym wychodzącego na czystą pozycję wprowadzonego po przerwie Pawła Wichra sfaulował obrońca z Dopiewa,ale gwizdek sędziego Macieja Kasperkowicza milczy. Paweł Wicher zaliczył hattrick w końcowych minutach w 77,88 i 90 minucie. To był drugi dobry mecz w wykonaniu Lubuszanina i druga efektowna wygrana. Sześć uzyskanych goli i jeszcze wiele dogodnych sytuacji pokazały że w drużynie jest bardzo duży potencjał.

Kolejka 19 - 24-25 marca
Unia Swarzędz - Tarnovia Tarnowo Podgórne 25 marca, 14:00
Lubuszanin Trzcianka - GKS Dopiewo  6:2
Sparta Oborniki - Kotwica Kórnik 24 marca, 16:00
Nielba Wągrowiec - Iskra Szydłowo 25 marca, 16:00
Mieszko Gniezno - Grom Plewiska 24 marca, 16:00
Pogoń Łobżenica - GLKS Wysoka 25 marca, 15:00