Piłka nożna

Bezproblemowa wycieczka do Azerbejdżanu

0

Wygrana 4:0 to wynik, jaki przywożą piłkarze Chelsea z wyprawy do Azerbejdżanu. Zwycięstwo daje londyńczykom pewny awans z fazy grupowej Ligi Mistrzów - na świętowanie brakuje jednak czasu, bowiem teraz piłkarze Antonio Conte muszą już myśleć o sobotnim pojedynlu ligowym z Liverpoolem.

Swoje gole strzelali dziś Hazard, Fabregas i Willian (2 bramki), bezproduktywny był za to Alvaro Morata mimo kilku świetnych sytuacji. Ogółem w dwumeczu z Qarabagiem The Blues wygrali... 10:0!

W 19 minucie sędzia pokazał czerwoną kartkę za faul w polu karnym. Z boiska wyleciał dopuszczający się przewinienia Rasad Sadygov, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola dającego Chelsea prowadzenie zamienił Eden Hazard.

Do przerwy było jednak 2:0, bo Hazard do gola dołożył asystę przy okazji Williana z 36 minuty. Wówczas to Belg wdarł się w pole karne i piętą odegrał do kolegi, który nie mógł się pomylić.

W drugiej połowie bardzo długo utrzymywała się dwubramkowa zaliczka ekipy przyjezdnej. Dopiero w 73 minucie zrobiło się 3:0. Tym razem w szesnastce faulowany był Willian, a jedenastkę na gola zamienił Cesc Fabregas.

Wynik ustalił natomiast Willian, który otrzymał w 85 minucie podanie od Pedro, pociągnął przed pole karne i uderzył nie do obrony.

Tym samym Chelsea pokonała rywala wysoko 4:0.

Karabach Agdam - Chelsea FC 0:4 (0:2)
0:1 Hazard 21'
0:2 Willian 36'
0:3 Fabregas (k.) 73'
0:4 Willian 85'