Remis Belgii, gol Hazarda

0

Piłkarska reprezentacja Meksyku zremisowała z Belgią 3:3 (1:1) w towarzyskim spotkaniu który został rozegrany w Brukseli. Jednego z goli zdobył Eden Hazard.

Obie drużyny awansowały na mundial, więc starcie miało status towarzyski. Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze. W 17. minucie Eden Hazard i Romelu Lukaku rozegrali dwójkową akcję: napastnik Manchesteru United uderzył na bramkę, golkiper gości zdołał odbić piłkę, ale wobec dobitki pomocnika Chelsea był już bezradny.

Meksykanie zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą. W 38. minucie rzut karny wykorzystał Andres Guardado i na drugą połowę drużyny wychodziły przy wyniku 1:1.

Dziesięć minut po wznowieniu gry prowadzenie dla Czerwonych Diabłów odzyskał Lukaku. Belgijski snajper wprawdzie niedokładnie przyjmował sobie piłkę w polu karnym, ale na tyle szczęśliwie, że ta wpadła do siatki tuż przy słupku.

Radość kibiców gospodarzy nie trwała długo, ponieważ kilkadziesiąt sekund później wyrównał Hirving Lozano, uderzając płasko po ziemi zza pola karnego.

Cztery minuty później zawodnik PSV Eindhoven kolejny raz wpisał się na listę strzelców. Tym razem wbiegł w "szesnastkę" z lewej strony, złamał akcję do środka i uderzył na bramkę. Thibaut Courtois odbił piłkę przed siebie, Lozano dopadł do niej i potężnym strzałem z woleja nie dał szans bramkarzowi Chelsea.

W 70. minucie Belgia wyrównała. Dries Mertens, który wszedł z ławki po przerwie, zagrał płasko po ziemi z prawej strony, Lukaku uprzedził bramkarza i spokojnie umieścił piłkę w bramce, ustalając wynik tego spotkania.