United ponownie pokonane na Stamford!

0

Bramka Alvaro Moraty ukoronowała bardzo dobre spotkanie Chelsea na własnym terenie przeciwko Manchesterowi United. Czerwone Diabły ponownie wyjeżdżają z Londynu z pustymi rękami, a wynik 1:0 można uznać za najmniejszy z możliwych wyroków.

Pierwsza odsłona starcia na Stamford Bridge była zacięta i obfitowała w sytuacje z obu stron. W siódmej minucie piłkę do własnej siatki skierował Phil Jones, ale gol ten nie mógł zostać uznany, gdyż defensor był wówczas faulowany przez Alvaro Moratę.

Za pierwszą odsłonę meczu trzeba było pochwalić na pewno Davida de Geę. Bramkarz Czerwonych Diabłów popisał się efektowną interwencją, gdy z dystansu huknął na bramkę Eden Hazard.

Patrząc na przebieg całego meczu, groźniejsza w ofensywie  była Chelsea. The Blues dopięli ostatecznie swego, dziesięć minut po przerwie strzelając gola. Jego autorem był nie kto inny jak Alvaro Morata, który oddał precyzyjny strzał głową po wrzutce Cesara Azpilicuety.

Londyńczycy mogli w ostatnim kwadransie podwyższyć nawet swoje prowadzenie. Strzał Tiemoue Bakayoko został jednak zablokowany przez defensora United.

Dzięki tej wygranej Chelsea zbliżyła się do Czerwonych Diabłów na odległość jednego punktu.

Chelsea - Manchester United 1:0 (0:0)
1:0 Morata 55'