Jeździectwo

Mistrzowskie zmagania najmłodszych o medale w Jakubowicach

0 9

Zakończyły się mistrzowskie zmagania najmłodszych kategorii wiekowych w Jakubowicach. Od 16 do 19 sierpnia najmłodsi zawodnicy walczyli o medale podczas Mistrzostw Polski Kuców, Młodzików oraz Pucharu Polski Dzieci II oraz Kuców.

Finał grupy Dzieci II należał do pary Weronika Kosińska i Leda. Srebrny medal wywalczyła Michalina Krzyżyńska, brąz zdobyła Zuzanna Kuc.

W grupie A2 Mistrzostw Polski Młodzików, gdzie przeszkody sięgnęły wysokości 85 cm, królowała Marcelina Jackowiak na koniu Barkarola. W rozgrywce pokonała aż sześciu rywali. Tuż za nią na podium stanął Antoni Śliwiński, trzecie miejsce zajęła Wiktoria von Mauberg.

Marta Konarska dosiadająca klaczy Sulima zdobyła złoty medal w finale grupy C. Drugie miejsce podium zajęła Nadia Sobiecka. O trzecie miejsce walczyły w rozgrywce Maja Bella Friedman oraz Żaneta Zwierzyńska, i to ona z czasem 42,84 sięgnęła po brązowy medal.

W finale grupy D-Bis najlepsza okazała się Marianna Kołacka dosiadająca kuca Tamburynek, która w medalowej rozgrywce pokonała parkur w niesamowitym czasie 35,76 sek. Srebrny medal zdobyła Dominika Henzel, brąz Zuzanna Prymek.

Z parkurem o wysokości 120 cm w finale grupy D zmierzyły się Agata Kamińska oraz Aleksandra Osuch. Zacięta rywalizacja między obydwoma amazonkami zakończyła się zwycięstwem Agaty Kamińskiej.