Jeździectwo

Jarosław Skrzyczyński na Quiro 5 wygrał czwarty etap Polskiej Ligi Jeździeckiej, który odbył się w Machnicach

0

Na starcie konkursu Grand Prix na poziomie 145 cm stanęło 29 par. Do rozgrywki dostało się siedmiu zawodników, a czterech pokonało ją bezbłędnie. Zdecydowanie najlepszy wynik uzyskał Jarosław Skrzyczyński na 10-letnim wałachu Quiro 5. Drugie miejsce zajął Dawid Skiba na Badorette, a trzecie Angeliki Podgórna na Alania. Tuż za podium uplasował się Mściwoj Kiecoń na Digisport Satisfaction.

Zawody w Machnicach to kolejny, udany etap rozgrywek Polskiej Ligi Jeździeckiej. Organizatorzy postarali się nie tylko o perfekcyjne przygotowanie hipodromu, ale i o odpowiednią oprawę zawodów. Obsada była nie tylko liczna, ale i bardzo dobra. Na pewno splendoru temu etapowi dodaje fakt, że Grand Prix, jak i finał Rundy Srebrnej, wygrał mistrz Polski Jarosław Skrzyczyński. Jednak trzeba też zwrócić uwagę na to, że rywalizacja w każdej kategorii stała na wysokim poziomie i jednocześnie walka o zwycięstwo była bardzo zacięta. Mniej utytułowani zawodnicy starali się dogonić Mistrza, chociażby Angeliki Podgórna, która po raz pierwszy tak dobrze pokazała się w konkursie Grand Prix - powiedział koordynator PLJ, Szymon Tarant."