Jeździectwo

PP WKKW - Amazonki na prowadzeniu

0

Po pierwszej eliminacji Pucharu Polski WKKW prowadzenie w rankingu w pięciu spośród sześciu kategorii wiekowych objęły amazonki. Dzięki znakomitej postawie Joanny Pawlak w kategorii seniorów, Roksany Fortuniak w kategorii młodych jeźdźców, Kamili Cygan w kategorii juniorów młodszych i Julii Bronś w kategorii amatorów pierwsza eliminacja Pucharu Polski WKKW w ramach zawodów Strzegom Spring Open zakończyła się także pierwszym miejscem w kategorii klubowej dla Klubu Jeździeckiego Pawlak Equestrian.

W kategorii seniorów Pucharu Polski WKKW 2018 prowadzenie objęła Joanna Pawlak (Pawlak Equestrian), która z Fantastic Friedą rozpoczęła sezon od startu w najtrudniejszym konkursie zawodów, jako jedyna reprezentując barwy Polski - w CIC3*. Ostatecznie amazonka zajęła w nim 10 miejsce. Na drugim miejscu w kategorii seniorów Pucharu uplasował się Mateusz Kiempa (CSJ Coval), a na trzecim - Paweł Warszawski (SJ Baborówko). Jeźdźcy ci zebrali punkty w konkursie CIC2*.

W młodych jeźdźcach pierwszą pozycję po pierwszej eliminacji objęła Julia Elzanowska (SJ Baborówko), która z Lucky Comeback wykazała się znakomitą postawą w ciągu wszystkich dni i w konkursie CIC1* (sekcja B) zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej. Druga w kategorii młodych jeźdźców jest Wiktoria Knap (ZKS Drzonków), a trzecia - Paulina Maciejewska (ZKS Drzonków).

W kategorii juniorów walkę o obronę zeszłorocznego tytułu rozpoczęła Pauline Wieczorek (LKS Dragon Nowelice), która w konkursie CNC1* wywalczyła pierwsze miejsce w pierwszej eliminacji Pucharu. Druga w tej kategorii wiekowej jest Oliwia Paździora (LKS Stragona), a trzecia - Jula Gillmaier (KS Gillmaier).

W juniorach młodszych pierwszą pozycję w rankingu po pierwszej eliminacji objął Diego Pieniaszek (Pomorska Liga Jeździecka). Na drugim miejscu uplasowała się Kamila Cygan (Pawlak Equestrian), a na trzecim w tej kategorii - Aurelia Zdanowska (Pomorska Liga Jeździecka).

W młodzikach pierwszą pozycję zajęła Zofia Złotnicka (SKJ WJ Piaseccy Equestrian). W kategorii amatorów najlepsza po pierwszej eliminacji Pucharu Polski WKKW 2018 jest Julia Bronś (Pawlak Equestrian). Drugie miejsce wśród amatorów zajmuje Monika Jezior (JKS Jaroszówka), a trzecie - Grzegorz Rychlik (LKS Cwał).

W przyszły weekend, w dniach 14-15 kwietnia w Stadzie Ogierów Bogusławice odbędzie się druga eliminacja Pucharu Polski WKKW. W ramach zawodów odbędą się konkursy LL70, LL85, L, P, oraz konkurs 1*, dlatego punkty w rankingu Pucharu będą mogli zbierać zawodnicy wszystkich kategorii poza seniorami. Ponieważ na liście startowej znalazło się 137 par, można się spodziewać sporych zmian w niższych kategoriach wiekowych Pucharu.