Kolarstwo

Kolarstwo. Francuzka Evita Muzic najszybsza na podjeździe La Laguna Negra. Pokonanie na finiszu liderki wyścigu. Wyśmienita postawa Polek

0 269

Francuzka Evita Muzic (FDJ – SUEZ) zwyciężczynią szóstego etapu kolarskiego wyścigu La Vuelta Femenina. 24-latka na finiszu pokonała liderkę klasyfikacji generalnej Demi Vollering (Team SD Worx – Protime). Holenderka powiększyła przewagę w klasyfikacji. Karolina Perekitko zajęła wysokie 17 miejsce, zaś druga z Polek Aurela Nerlo została sklasyfikowana na 99. pozycji. Podczas etapu Polka uczestniczyła w ucieczce (obie Winspace). Przed startem z hiszpańskiego wyścigu wycofała się z Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM Racing), która zmaga się z infekcją.