Sparing: Lech – Szachtar 0:1

0 18

W drugim z czterech meczów sparingowych w trakcie zimowych przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2019/2020, Lech Poznań przegrał w Turcji z ukraińskim Szachtarem Donieck 0:1 (0:0). Kolejorz zaprezentował się lepiej niż 12 miesięcy temu, kiedy poległ 0:3. Dziś ponownie zabrakło jednak jakości, aby w starciu z mocnym rywalem odnieść lepszy rezultat. W grze drużyny cały czas jest wiele do poprawy.

Raport NA ŻYWO z wydarzeń na boisku:

Aby widzieć wprowadzane przez nas zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

1 – 15 minuta

3 min. – Pierwsza akcja Lecha. Złe podanie Puchacza do Gytkjaera, który nie doszedł do piłki.
5 min. – Odpowiedź Szachtara. Strzał został zablokowany w ostatniej chwili.
11 min. – Kontra rywala po błędzie Kamińskiego zatrzymana na końcu przez Kostevycha.

16 – 30 minuta

16 min. – Tempo gry na razie mocno sparingowe.
19 min. – Akcja Lecha i rykoszet. Ukraińcy nie dali się zaskoczyć.
21 min. – Szachtar gra w ataku pozycyjnym. Lech na razie umiejętnie się broni.
23 min. – Dośrodkowanie Puchacza z wolnego i strzał głową. Bramkarz bez trudu złapał piłkę.
26 min. – Kolejny groźny stały fragment gry w wykonaniu Lecha. Dośrodkowania Puchacza wyglądają dziś całkiem nieźle.
30 min. – Raporty z meczów sparingowych są u nas ukrócone, nie podajemy składów rywali, jednak warto zaznaczyć, że dziś Szachtar gra w bardzo silnym zestawieniu. Na boisku są na razie wszyscy najlepsi piłkarze Mistrza Ukrainy.

31 – 45 minuta

32 min. – Kontra Lecha, podanie Marchwińskiego, drybling Jóźwiaka, który niestety stracił piłkę.
35 min. – Dziś kapitanem Kolejorza jest Rogne. W poprzednim sparingu funkcję kapitana pełnił Norweg i Szymański.
36 min. – Okres Lecha z optyczną przewagą. Kolejorz próbował rozgrywać piłkę w ataku pozycyjnym. Zabrakło jakości.
40 min. – Dwie akcje Szachtara. Najpierw piłkę zablokował Rogne, za chwilę futbolówkę wyłapał Van der Hart.
41 min. – Doskonała szybka akcja Szachtara zatrzymana przez dobre wyjście Van der Harta z bramki. Kamiński znów źle się ustawił.
43 min. – Kolejna już kontra rywala po stałym fragmencie gry Lecha. Tym razem kontratak zepsuł Tete.
45 min. – Do przerwy 0:0. Widać kto ma lepszych piłkarzy i to jest lepszy. Szachtarowi brakuje skuteczności, Lechowi więcej jakości przy okazji kontr.

46 – 60 minuta

50 min. – 0:1. Fatalny początek II połowy. Dośrodkowanie w nasze pole karne, przegrana główka, błąd Satki, który wyłożył piłkę zawodnikowi Szachtara. Van der Hart nie miał większych szans.
52 min. – Nie bardzo kim jest gonić taki wynik. Na ławce rezerwowych nie ma żadnych wartościowych zmienników.
55 min. – W środku pola dziura. Muhar jest za wolny na szybkich piłkarzy Szachtara z Brazylii.
59 min. – Szachtar ma coraz większą przewagę.

61 – 75 minuta

63 min. – Lech po zmianie stron ma problemy nawet z wyprowadzaniem kontr.
70 min. – Po okresie nudnej gry ekwilibrystyczny strzał Gytkjaera, który łatwo wybronił bramkarz.
73 min. – Setka dla Lecha! Po lewej stronie łatwo obronę wymanewrował Puchacz, którego strzał z prawej nogi świetnie wybronił Ukrainiec.
75 min. – W Szachtarze doszło do wielu zmian. Tylko w tym można upatrywać szansy na gola.

76 – 90 minuta

81 min. – Lechici domagali się karnego po ręce zawodnika Szachtara.
85 min. – Szachtar w końcówce uspokoił grę.
90 min. – W końcówce spotkania nadal atakują Ukraińcy prowadząc atak pozycyjny.
90+3 min. – Koniec. Rok temu 0:3, dziś 0:1. Lechowi zabrakło dzisiaj jakości i pomysłu na grę. Kiepsko to wygląda, choć Szachtar nie postawił wysoko poprzeczki.

Drugi zimowy sparing 2020 (sobota, 25 stycznia, godz. 15:00)
KKS Lech Poznań – Szachtar Donieck 0:1 (0:0)

Bramka: 50.

Skład Lecha: Van der Hart (68.Szymański) – Kamiński, Satka (68.Dejewski), Rogne (68.Crnomarković), Kostevych – Muhar, Tiba – Jóźwiak (61.Letniowski), Marchwiński (68.Moder), Puchacz – Gytkjaer (78.Szymczak).

Rezerwowi: Szymański, Smajdor, Niewiadomski, Crnomarković, Dejewski, Skrzypczak, Moder, Letniowski, Bartkowiak, Karbownik, Szymczak.

Trenerzy: Żuraw – Castro

Stan murawy: Bardzo dobry (równa płyta boiska)

Pogoda: +13°C, słonecznie

Miejsce sparingu: Regnum Carya (Kadriye, Turcja)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.