INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI W SZACHACH BŁYSKAWICZNYCH

0 9
W dniu 11.04.2019Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych.Świetnie spisali się zawodnicy naszego klubu.
Wicemistrzem Polski został nasz wychowanek MACIEJ KLEKOWSKI , obecnie reprezentujący TS Wisłę Kraków.
Maciek zdobył 12 pkt z 15 partii i zremisował ze zwycięzcą turnieju.
8 miejsce wśród 245 zawodników zajął PIOTR PIESIK, z wynikiem 11 pkt z 15 partii. Uzyskał też buży przyrost ELO BLITZ.
I tu pozwolę sobie na małą dygresję - wspominam czasy Grand Prix, te lata, kiedy Maciek z Piotrem rywalizowali o prymat w naszych turniejach. Serce rośnie :)
Miejsce 26 zajął MATEUSZ PASZEWSKI / 10 pkt, przyrost ELO/.
70 miejsce zajął ROMAN TOMASZEWSKI / 8,5 pkt/,
114 miejsce i drugie, nagrodzone w klasyfikacji juniorów do lat 14 zdobył KAMIL KALISZUK/ 7,5 pkt,, duży przyrost ELO/.
MARCIN KOZŁOWSKI zajął 144 miejsce / spory przyrost ELO, 7 pkt /, PIOTR PTASZEK zdobył 6 pkt.