DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI MĘŻCZYZN W SZACHACH BŁYSKAWICZNYCH

0 9
W dniu 13.04. 2019, po południu ( po pierwszej części Turnieju Przyjaźni Polsko- Węgierskiej) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych. Wzięło w nich udział 36 drużyn, w tym dwie z naszego klubu. Z wyników obu drużyn możemy być dumni.
Pierwsza drużyna UKS Hetman Częstochowa zajęła 11 miejsce w Polsce i 4 miejsce wśród śląskich drużyn. Na dystansie 15 rund uzyskała 16 pkt meczowych, 33 małe punkty. Grali w niej MF MATEUSZ PASZEWSKI /7,5 pkt/, MM ROMAN TOMASZEWSKI / 6,5 pkt/, M ADAM CIEŚLA / 10 pkt/, DAWID BEDNARSKI - kat. I+ / 9pkt/. W trakcie turnieju drużyna się "rozkręcała" i ostatni mecz rozegrała na transmisji, remisując z drużyną z 1 numerem startowym.
Druga drużyna w składzie: MARCIN KOZŁOWSKI- kat. II + / 3,5 pkt/, KAMIL KALISZUK - kat. I / 6 pkt/, PIOTR PTASZEK - kat. I / 10,5 pkt !/, JAN BURDZICKI- kat. II +/ 9,5 pkt/, rozstawiona z 30 numerem startowym zajęła 25 miejsce, zdobywając 14 pkt meczowych, 29,5 pkt małych.
Należy podkreślić, że wszyscy zawodnicy z tej drużyny osiągnęli polski ranking wyższy niż posiadają, Jaś i Piotr osiągnęli duże, a Kamil średni przyrost ELO BLITZ.