Koszykówka

Bośnia i Hercegowina wygrywa w prekw. do IO Paryż 2024

0 20

Polska oraz Bośnia i Hercegowina wygrały pierwsze mecze grupy B turnieju prekwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 w PreZero Arenie Gliwice. W rozgrywanej w Tallinie grupie komplet wygranych ma Izrael, który w niedzielę pokonał Czechów. Pierwsze spotkanie wygrała zaś Estonia.

Dynamiczny początek spotkania zapewnił Portugalii prowadzenie w pierwszej połowie meczu. Bośniacy nie potrafili znaleźć odpowiedzi na dobrze dysponowanego rzutowo Travante Williamsa, który trafił m.in. trzy trójki. Faworyzowany zespół z Bałkanów rozkręcał się powoli, przegrywając pierwszą kwartę 17:24.

W kolejnych odsłonach zespół Aziza Bekira budował jednak przewagę w połowie trzeciej kwarty pierwszy raz uzyskując przewagę. Dużo problemów drużynie z Półwyspu Iberyjskiego sprawił Dzanan Musa, który nie tylko był najlepszym punktującym swojego zespołu, ale także miał 5 asyst.

Druga część spotkania to strzelecka rywalizacja Rafaela Lisboa - 6 na 8 z gry z Musą. Skrzydłowego Realu Madryt wspierali dodatkowo ograni w NBA Jusuf Nurkic (17 pkt i 6 zbiórek) i Luka Garza (15 pkt i 12 zbiórek).

Blisko znalezienia się w fazie pucharowej jest reprezentacja Izraela, która po dwóch dniach rywalizacji ma na swoim koncie dwie wygrane. W niedzielę Izrael pokonał Czechy, a 27 punktów rzucił Yam Madar.

Z wygranej cieszyła się też w Tallinie drużyna gospodarzy, która po udanym początku spotkania (25:7), zwyciężyła Macedonię Północną. Double-double zanotował Sander Raieste (12 pkt i 11 zbiórek).