Składy grup finałowych MMP 3x3
Dobiegła końca rywalizacja w turniejach strefowych oraz Grand Prix Młodzieżowych Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3 w sezonie 2022/2023. Wydział Rozgrywek podał składy grup finałowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w trzech kategoriach wiekowych punktowanych we współzawodnictwie SSM Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Finały rozegrane zostaną w Hali Torwar w Warszawie w dniach:
- 16 czerwca 2023 r. (piątek) – U15K i U15M
- 17 czerwca 2023 r. (sobota) - U17K i U17M
- 18 czerwca 2023 r. (niedziela) – U23K i U23M
Zgodnie z Regulaminem Cyklu MMP 3x3, w poszczególnych kategoriach do finałów awansowali mistrzowie stref (o ile w turnieju wzięło udział minimum 6 zespołów męskich i 4 zespoły żeńskie) oraz zespoły najwyżej sklasyfikowane w rankingu.
Ostateczne rankingi uwzględniają uwagi zgłaszane przez kluby i wzkosz-e oraz autopoprawki do roboczych wersji, rozsyłanych i publikowanych w trakcie trwania kwalifikacji.
W przypadku równej liczby punktów o kolejności decydują – 1. większa liczba turniejów; 2. większa liczba punktów w turnieju; 3.losowanie.
Zespoły zakwalifikowane do finału w kategorii U15K:
1. GTK/Truso (GRKK Gdynia) Mistrz strefy Gdańsk
2. Bazket 4Ever SHAPE Ksawerów Mistrz strefy Bydgoszcz
3. AZS UMCS Lublin I Mistrz strefy Rzeszów
4. IKS Ślęza I Wrocław Mistrz strefy Wrocław
5. MUKS Poznań Mistrz strefy Poznań
6. Wisła Canpack II Kraków Mistrz strefy Kraków
7. Zagłębie Sosnowiec Mistrz strefy Katowice
8. UKS Trójka Żyrardów Mistrz strefy Warszawa
Punktacja
1. KSKK Koszalin 400
2. ENEA AZS I Poznań 375
3. MG13 PG I Gdańsk 330
4. ENEA AZS II Poznań 295
5. LBW I Warszawa (7 tur.) 290
6. PTK Pabianice (5 tur.) 290
7. LBW II Warszawa 270
8. GTK Gdynia 235
Rezerwa - MG13 PG II Gdańsk
Zespoły zakwalifikowane do finału w kategorii U15M:
1. Decka Pelplin Mistrz strefy Gdańsk
2. Iwoniczanka 3x3 Mistrz strefy Rzeszów
3. Enea Astoria BDG 3x3 Mistrz strefy Bydgoszcz
4. MKS DG Mistrz strefy Katowice
5. PGE Spójnia Stargard Mistrz strefy Poznań
6. AZS UJK Kielce I Mistrz strefy Kraków
7. Polonia Warszawa Mistrz strefy Warszawa
8. WKK Wrocław Mistrz strefy Wrocław
Punktacja
1. ŁKS Szkoła Gortata 1 Łódź 410
2. TKM Włocławek 360
3. Gromy Nowy Tomyśl I 300
4. ŁKS Szkoła Gortata 2 Łódź (7 tur.) 295
5. WKS Śląsk Wrocław (4 turniejów) 295
6. MLG1 270
7. Pablo 3x3 Basket 230
8. MKS Pruszków 165
Rezerwa – TKM Włocławek III
Zespoły zakwalifikowane do finału w kategorii U17K:
1. MG 13 PG I Gdańsk Mistrz strefy Gdańsk
2. AZS UMCS Lublin 1 Mistrz strefy Rzeszów
3. MUKS I Bydgoszcz Mistrz strefy Bydgoszcz
4. KS Basket Siechnice 1 Mistrz strefy Wrocław
5. UKS Huragan Wołomin Mistrz strefy Warszawa
6. Wisła Kraków Mistrz strefy Kraków
7. MKS Opalenica Mistrz strefy Poznań
8. RMKS Rybnik Mistrz strefy Katowice
Punktacja
1. MUKS II Poznań 400
2. MUKS II Bydgoszcz 385
3. Enea AZS I Poznań (4 tur.) 295
4. MPKK OSiR Sokołów I SA (4 tur) 290
5. ENEA AZS AJP I Gorzów 255
6. Enea AZS II Poznań 245
7. Bułki Cynamonowe (Basket 25 III) (6 tur) 220
8. ENEA AZS AJP II Gorzów (5 tur) 220
Rezerwa – GTK Gdynia
Zespoły zakwalifikowane do finału w kategorii U17M:
1. Energa Laminopol Słupsk Mistrz strefy Gdańsk
2. MKS Start Lublin Mistrz strefy Rzeszów
3. SKS Kasprowicz Inowrocław Mistrz strefy Bydgoszcz
4. WKS Śląsk Wrocław I Mistrz strefy Wrocław
5. TS Wisła Kraków II Mistrz strefy Kraków
6. Shanghai Sharks (MKS DG) Mistrz strefy Katowice
7. Orlen Akademia I Mistrz strefy Poznań
8. Legia 3x3 Mistrz strefy Warszawa
Punktacja
1. Pablo 3x3 Basket 1 325
2. Hydrotruck 1 295
3. ŁKS Gang Rodrigeza 1908 Łódź 280
4. Szkoła Gortata PG II 195
5. Pyra Poznań II (4 turnieje) 190
6. TKM Włocławek (3 turnieje) 190
7. Legia2 3x3 185
8. MKS Nysa Kłodzko 175
Rezerwa – Profbud Legia
Zespoły zakwalifikowane do finału w kategorii U23K:
1. MG 13 PG I Gdańsk Mistrz strefy Gdańsk
2. MMKS Katarzynki Toruń Mistrz strefy Bydgoszcz
3. Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski Mistrz strefy Wrocław
4. AZS UMCS I Lublin Mistrz strefy Rzeszów
5. AZS UW Warszawa Mistrz strefy Warszawa
6. ENEA AZS I Poznań Mistrz strefy Poznań
7. AZS Politechnika Kraków Mistrz strefy Kraków
Z uwagi na udział tylko 2 drużyn nie ma mistrza strefy Katowice
Punktacja
1. ENEA AZS II Gorzów 200
2. MKS Opalenica 195
3. Enea AZS II Poznań 165
4. GTK Gdynia 185
5. KSKK Koszalin 120
6. MKS Kosz Białogard (4 tur.) 120
7. Widzew I Łódź 110
8. MUKS I Piaseczno 95
9. MUKS II Piaseczno 75
Rezerwa – MKS MOS Konin
Zespoły zakwalifikowane do finału w kategorii U23M:
1. Łódzki Trójkąt (ŁKS KM Łódź 1) Mistrz strefy Bydgoszcz
2. Akademia 3x3 U20 Gdańsk Mistrz strefy Gdańsk
3. Lublinianka (Przycinaki) Mistrz strefy Rzeszów
4. Cracovia 2 Mistrz strefy Kraków
5. Team-Plast KKO Mistrz strefy Wrocław
6. TBGE3X3/Gim92Ursynów Mistrz strefy Warszawa
7. Lotto 3x3 i Rudnini (MKS DG) Mistrz strefy Katowice
8. UKKS ISKRA Osiecznia Mistrz strefy Poznań
Punktacja
1. TKM Włocławek (6 turniejów) 180
2. Orlen Akademia II 180
3. Akademia 3x3 Gdańsk 150
4. Orlen Akademia I (4 turnieje) 145
5. Akademia 3x3 U21 Gdańsk 145
6. Sokoły 3x3 Ostrów Maz. 110
7. Gromy Akademia I 100
8. MKS Start Lublin 90
Rezerwa – Pablo 3x3 Basket, TSK Roś Pisz