Koszykówka

Druga wygrana Polaków w Sofii

0 6

Reprezentacja Polski do lat 16 mężczyzn ma na swoim koncie drugie zwycięstwo w turnieju European Challengers, którego zwycięzca zagra w przyszłorocznych mistrzostwach świata do lat 17 mężczyzn. Biało-Czerwoni wygrali 79:69, dobre zawody rozgrywając zwłaszcza w drugiej połowie.

Drugą część meczu Polacy wygrali 44:23, odrabiając stratę, która w pewnym momencie wynosiła 10 punktów.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu z Chorwacją w ważnych momentach w zdobywanie punktów włączyli się zawodnicy wchodzący z ławki, a ostatnie cztery minuty spotkania podopieczni Wojciecha Bychawskiego wygrali 14:4.

Kolejne spotkanie Polacy rozegrają w piątek z Bułgarią. Początek zawodów godzina 18:00 polskiego czasu.

Łotwa - Polska 69:79 (19:21, 27:14, 13:26, 10:18)
Polska: Sz. Nowicki 17 (2), M. Samiec 11, J. Nowicki 10 (1), I. Urban 10, P. Sowiński 3 oraz M. Kosiorowski 13 (3), J. Śmiglak 7, K. Kuczawski 4, J. Zapart 4, K. Jaworski 0, I. Stolarz 0, M. Nagel 0.