Pohár Vysočina – Memoriál Jirky Příhody by VEKO Bystre – Sportsweek.org
Zprávy

Pohár Vysočina – Memoriál Jirky Příhody by VEKO Bystre

0 2

O víkendu 15.-16.6. proběhl na našem hřišti nejtradičnější turnaj pořádaný na našem hřišti – Pohár Vysočiny, dřívě Soutěž Vysočiny, který bohužel již 5.rokem hrajeme jako Memoriál Jirky Příhody. Generálním partnerem turnaje byla opět firma VEKO Bystre s.r.o., a tak se opět hrálo o krásné a hodnotné ceny.

V kategorii HCP 0-13,6 rozhodlo o prvních dvou místech lepší druhé kolo. 135 netto ran zahráli Luděk Bodlák a po mateřské se vracející Eliška Borecká. Lepší druhé kolo měl Luděk  a radoval se tak z dalšího vítězství. Elišce gratulujeme k úspěšnému comebacku. Třetí skončil po výborném druhém kole svratecký všudehrál Jirka Novotný(137).

Ve druhé kategorii HCP 13,7-18,3 se do jedné rány vešli hned 3 hráči. 133 netto zaznamenal nenápadný hráč Pavel Smejkal, kterému tento výsledek stačil na vítězství. O druhém místě, při stejném netto výsledku(134), rozhodlo opět lepší druhé kolo. To zaznamenal ve velké formě hrající Zdeněk Zavoral, který se tak v pořadí Celoročního EKLEKTIKU dostal do průběžného vedení o ránu před  trápícího se(zejména v bankrech) Zdeňka Králíka:-) Třetí Lence Mikulecké gratulujeme nejen k bronzu, ale také k úspěšnému comebacku, když rok absentovala ze stejných důvodů jako Eliška.

Třetí kategorie pro HCP 18,4 a vyšší se hrála na stablefordové body. Poměrně suverénně si pro vítězství došel Petr Kundera se 76 stb body. Druhé místo patří Liborovi Vaisovi, který předvedl vzrůstající formu z posledních dní. Třetí místo si zaslouženě odnesl Luboš Mičánek i s bolavými zády.

Velmi zajímavá byla vložená soutěž  Longest drive, která se odehrála na jamce č.5. Na přání ředitele turnaje se výseč rozšířila i na semirough. I tak to bylo na ředitele turnaje Jirku Příhodu ml. příliš úzké, a tak nejdelší ránu, překvapivě, vyslali dva hráči – Luděk Bodlák a Petr Pešina. První jmenovaný byl v semiroughu, proto trofej sportovně přenechal Petrovi Pešinovi. Díky tomu se i leváci mohli radovat z jedné trofeje…:-)

Nearest to pin byl na programu až v neděli a se stal kořistí Markéty Bednaříkové, která zahrála 175cm od jamky. V sobotu na stejné jamce byl turnaj okořeněn Houlinem Vládi Skácela, o kterém jsme již psali…

Nejlepší BRUTTO zahrál opět po roce a opět bez účasti některých kvalitních hráčů Luděk Bodlák 143 ran(73, 70) s náskokem 12 ran na Elišku Boreckou 155ran(79, 78)

Tento turnaj nám ukázal, že chcete-li se dobře umístit,  je potřeba otěhotnět:-) Mužům snad doporučíme jen více tréninku… Všem zúčastněným děkujeme za pohodovou atmosféru, největší dík ale patří generálnímu partnerovi turnaje firmě VEKO Bystre s.r.o.!

Budeme se na Vás těšit na dalších turnajích!