MČR RAČICE – 28.7. – 31.8.2022: KVASÁCI ZNOVU VÍTĚZÍ! – Sportsweek.org
Přidat novinku
Zprávy

MČR RAČICE – 28.7. – 31.8.2022: KVASÁCI ZNOVU VÍTĚZÍ!

0 700

Domácí vrchol sezony rychlostních kanoistů je úspěšně za námi a můžeme s potěšením konstatovat, že KVáSáci v bojích o národní tituly a medaile obstáli na výbornou. Naši závodnici potvrdili vzestupnou výkonnost a vesměs všichni účastníci letního soustředění dokázali prodat, co natrénovali.

Prim naši borci hráli především v kategorii žáků kanoistů. I přes tréninkový výpadek způsobený nemocí zvítězil v závodech singlkanoistů na 500 i 1000 m Oliver Král. V obou finálových jízdách ho doprovázeli Filip a Oskar Strangmüllerové, kteří navíc po velmi vydařeném výkonu zvítězili na deblkanoi na 500m. Jedinou disciplínou, ve které naši žáci na kanoích nevyhráli, byla čtyřkanoe. Ovšem i stříbro na C4 500m je velmi cenné. Pro Petra Pomazala, který jako mladší žák doplnil Olivera, Filipa a Oskara se navíc jedná o vůbec první medailový úspěch na této úrovni. Za přípravu a vyladění formy elitních mladých kanoistů patří dík kouči „Sébovi“ Meisnerovi. Pokud budou takto kluci pokračovat a samotný trénink a nesporný talent ještě podpoří celkově odpovědnějším přístupem, tak by nemuselo zůstat jen u úspěchů na ryze národní úrovni. Čas ukáže…

Medaile nám cinkly i na kajacích. Stříbro vybojoval v dramatickém souboji na MK1 500m bci C Mihály „Miši“ Leipniker a na K2 500m bci B-C Vincent Štědrý. Zatímco Miši byl spolufavoritem závodu a tuto nelehkou roli potvrdil, Vincent ziskem medaile naprosto předčil veškerá očekávání. V kategorii K4 500m junioři přidal bronz Vojta Beneš. Vojta si vedl velmi dobře mezi nejlepšími juniory i v kategoriích K1 500m a 1 000m, kde obsadil 7. a 6. místo. Obzvlášť na pětistovce Vojtovi nechybělo moc k umístěním na 5. a 6. místě, která by dávala dokonce naději na nominaci do národního týmu pro juniorské MS. O to více může mrzet drobný problém na samotném startu závodu, který Vojtu stál v cíli chybějící desetinky. Vojtovi a jeho trenérovi Patrikovi Kučerovi jednoznačně patří velké uznání za to, co v tréninku odvedli a na jakou úroveň se Vojta v našich podmínkách za relativně krátký čas vypracoval.

Byť naši další mladí závodnici a závodnice v kategorii žáků a benjamínků na medaile nedosáhli, tak se byli jako lvi. Pro většinu z nich šlo o vůbec první mistrovství republiky, všichni odvedli poctivé výkony na hranici svých aktuální možností a všichni bez výjimky potvrdili narůstající výkonnost. Velmi příjemné bylo zažít atmosféru v týmu, kdy se všichni naši svěřenci mezi sebou vzájemně povzbuzovali a hecovali a závody si včetně koupání a stanování užili.

Svou „ikstou republiku“ v Račicích naopak absolvovali naši veteráni a, jak bývá v posledních letech zvykem, vedli si velmi dobře. Medaile z Račic vezou Tomáš Mareš, Martin Holub, Tomáš Polívka a Honza Macháč, další pěkná umístění těsně pod stupni vítězů přidali Tonda Mráz a dvojice Václav Vatěra a Zbyněk Dvořák.

Všem našim závodníkům patří poděkování za skvělou reprezentaci klubu, trenérům za přípravu sportovců a realizačnímu týmu, který vedl Tomáš „Omáč“ Polívka za celkovou organizaci akce (doprava, stanování, péče o závodníky, catering,….).

Užijte si druhou půlku léta a sezona rozhodně nekončí!