Kanoista Fuksa získal desátou medaili z mistrovství Evropy, věnoval ji strýčkovi – Sportsweek.org
Kanoistika
Přidat novinku
Zprávy

0 80

Kanoista Martin Fuksa potřetí v kariéře získal na mistrovství Evropy dvě zlaté medaile. Stejně jako v letech 2013 a 2018 i letos v polské Poznani vyhrál olympijský kilometr a také oblíbenou pětistovku. Z té máš již sedm evropských titulů, celkově získal na kontinentálním šampionátu deset zlatých medailí. „Je samozřejmě super získat desátý titul mistra Evropy, poslechnout si hymnu na stupních vítězů je úplně skvělé, ale pořád myslím do budoucna. Užiju si tenhle den a pak se zase zaměříme na trénink a na olympijské hry,“ řekl Fuksa. Česká výprava tak s bronzem kajakáře Jakuba Zavřela na pětistovce získala tři medaile. Deblkajak Jakub Špicar, Daniel Havel byl v neděli na pětistovce čtvrtý, kanoistka Jana Zetek na olympijské dvoustovce sedmá.