Nejlepším Čechem byl opět König. Hanika se na body nedostal – Sportsweek.org
Zprávy

Nejlepším Čechem byl opět König. Hanika se na body nedostal

0 85

Sprint královské kubatury vůbec nevyšel Karlu Hanikovi, který v Mostě závodí na divokou kartu. Ve třetím kole musel zajet do boxů a závod tak pro něj skončil.

Z vítězství v závodě na deset kol se nakonec radoval Turek Toprak Razgatlioglu. Průběžný lídr bodování Jonathan Rea dojel třetí. Slavit tak mohl jubilejní 200. podium, což se nikomu v této kategorii nikdy nepovedlo.

V hlavním závodě této kategorie se Hanika už konečně do cíle dostal, ale dojel až na 18. místě. Závod opanoval Scott Redding před vítězem prvního závodu Toprakem Razgatriogluem.

V závodě Supersportů si své první mistrovské body vyjel Čech Ondřej Vostatek. Ten do závodu odstartoval z 19. místa, ale nakonec se dokázal prokousat až na 14. pozici. Jiří Mrkývka vyjel jako třicátý, ale závod nedokončil.

Po dobré jízdě se z vítězství raduje průběžně vedoucí jezdec celého seriálu Švýcar Dominique Aegerter.

V kategorii Supersportů 300 zajel opět poměrně povedený závod Oliver König, který byl v sobotu na třetím místě. V neděli sice na bednu nedosáhl, ale více jak polovinu závodu se držel s nejlepšími.

Nakonec mu ale jeho výkon stačil jen na šesté místo, přesto byl z Čechů opět nejlepší. Na body dosáhl také Petr Svoboda, který skončil na 12. pozici.

Výsledky sprintu Superbiků:

1. T. Razgatlioglu, 2. S. Redding +0,496, 3. J. Rea 1,384... K. Hanika (nedojel).

Výsledky Superbiků:

1. S. Redding, 2. T. Razgatlioglu +3,587, 3. J. Rea +12,460.. 18. K. Hanika + 1 kolo.

Výsledky Supersportů:

1. D. Aegerter, 2. S. Odendaal +1,064, 3. M. Gonzalez +1,166... 14. O. Vostatek +39,536, J. Mrkývka (nedojel).

Výsledky Supersportů 300:

1. J. Buis, 2. T. Booth-Amos +0,008, 3. A. Carrion 0,032.. 6. O. König +1,212, 12. P. Svoboda 16,804, 20. F. Feigl 21,485, M. Červenka (nedojel).

V sobotním závodě se dařilo Oliveru Königovi, který ale s třetím místem nebyl spokojen: