Sovy i podruhé vítězně s Opavou. Rozhodly poslední 3 minuty. – Sportsweek.org

Sovy i podruhé vítězně s Opavou. Rozhodly poslední 3 minuty.

0 5
20. kolo Kooperativa NBL 2018/19
USK Praha – BK Opava 85:80 (22:19, 46:42, 61:66)
Oba týmy začaly zónovou obranou, do které trefila Opava tři trojky a díky tomu se po první čtvrtce držela 22:19. Domácí se snažili spíše dostat míč do dolního postavení a využít situace, kdy trenér Czudek nemá k dispozici tolik pivotů. To ocenil Vukosavljevic deseti body. Sovy přešly do osobky na obranné polovině, ale Opava stále držela krok trojkovými pokusy. V poločase měla bilanci 7/16 z trojkového oblouku a i díky ní bylo skóre 46:42. Třetí dějství přineslo vyrovnanou hru. Domácí dobývali zónu a Opava se snažila rychle potrestat každou jejich neproměněnou střelu rychlým protiútokem. Dobrá domácí pasáž přišla v 25 minutě, když Sovy daly 9 bodů v řadě, převzaly vedení a vytvořily si náskok 8 bodů. Jenže Opava měla Kvapila, který se pohoupal párkrát na obruči a Šiřinu, který jak jinak, než trojkou upravil na 61:66 po třetí čtvrtině. Opava toto dějství vyhrála 24:15. Navíc reprezentant Šiřina zůstal při chuti a chladnokrevně úřadoval i na začátku poslední čtvrtiny, kdy dal sedm bodů v řadě a dostal svůj tým do vedení 73:66. Na druhé straně se ale do hry dostal Křivánek a pomohl týmu k 75:75 a do konce zbývaly tři minuty. Křivánek byl klíčovou postavou i v dramatické koncovce. Svým čtrnáctým bodem zvýšil z trojky na 81:77 47s vteřin před koncem a Opava již neměla dost sil a štěstí na výraznější odpověď.