Přidat novinku
Zprávy

Trojkovaná na Folimance

0 6
Poslední Hradec ukázal vzrůstající kvalitu a přesnou mušku. Domácí rozhodli v posledních 5 minutách. Padlo 19 trojek.

13. kolo Kooperativa NBL 2018/19
USK Praha – Kingspan Královští sokoli 88:87 (16:21, 45:40, 68:61)
Skóre utkání otevřel košem s faulem Sehnal a Sovy neměly v prvních čtyřech minutách v útoku problém. Pak začaly ale zbytečně překombinovávat útočné akce a Hradec se na druhé straně chytl lehkými koši. To mělo za následek skóre 12:16 a oddechový čas domácích. 16:21 po první čtvrtině. Zkraje druhé čtvrtiny si však domácí vzali vedení zpět, po sérii 8:0. Druhá čtvrtina přinesla poměrně otevřenou hru a lehké střely, což živilo skóre na obou stranách. Pražané se snažili Hradci odskočit, ale soupeř úspěšně vzdoroval dobrým útokem, když proměnil za půli sedm trojek z dvanácti pokusů. A pokračoval i v druhé půli, kterou trojkou otevřel Sedmák. Sovy už se dostaly na rozdíl 52:45, ale přišly další dvě trojky trojky hostů. Začarovaný kruh, zdálo se. Poslední čtvrtka začala skóre 68:61. Rozhodnuto ale ani zdaleka nebylo. Šest minut do konce a domácí vedou rozdílem pouhého bodu. Trochu klidu přinesla přesná trojka skvěle hrajícího Sehnala a stav 75:71, jenže do konce bylo ještě stále pět minut a hosté stále měli co nabídnout. Na 86:73 trefil trojku znovu Sehnal a už bylo hotovo, i když Sovy ještě dovolili lehčí drama. Fanoušci na Folimance si užívali trojkovanou. Celkem padlo 19 košů za tři body. Hradec Králové dnes proměnil 11 trojek z 21 pokusů, což byla jeho největší útočná zbraň. Domácí jich dali 8.