Zprávy

Sovy obhájily titul! Gratulujeme!

0
USK Praha – BA Nymburk 74:61 (11:14, 30:31, 56:43)
Finále se vším všudy, i tak by se v krátkosti dal vystihnout letošní vrchol mládežnického basketbalu. O úvodní rozskok se postarali čestní hosté Eliška Bučková s Jakubem Vágnerem. Pak už se začlo na ostro. Oba týmy začaly opatrně, snažily si vážit míče, a i to znamenalo nízké skóre a koše s cenou zlata. Stav 11:14 po první čtvrtině to potvrzuje. Přetahovaná o vedení pokračovala i nadále. Ve skvělé atmosféře zaplněné Folimanky byl vidět špičkový vyrovnaný basketbal. Poločas 31:30. USK vytěžil více po návratu z šatny. Dal za třetí čtvrtinu 26 bodů, vybudoval si dvouciferný náskok (až 13 bodů) a posunul se blíže ke zlaté medaili. Nymburk se snažil zvrátit výsledek utkání, ale Sovy hrály v příliš velké pohodě na to, aby si zdramatizovaly vývoj utkání a stále si udržovaly dvouciferné vedení. Pět minut do konce celého šampionátu a stav 65:52, po dvou proměněných trestných hodech Radka Farského, který bodově dnes jako správný kapitán táhl svůj tým za titulem.

Nejlepším střelcem finále byl na straně USK Praha Radek Farský s 24 body. Na straně BA Nymburk to byl s 19 body Luboš Kovář.