Loterii v St. Louis vyhrál Will Power a zamotal šampionát IndyCar – Sportsweek.org
Automobilový sport
Přidat novinku
Zprávy

Loterii v St. Louis vyhrál Will Power a zamotal šampionát IndyCar

0 11

Kvůli mokré dráze byla páteční kvalifikace zrušena. Počasí ale jezdce v sobotu netrápilo. Dixon měl výhodu startu z první příčky, protože pořadí bylo určeno podle mistrovských bodů. Power startoval ze druhé řady, ale hned po startu se protáhl na druhé místo. Jeho stájový kolega Newgarden útočil na Rossiho. V předjetí mu zabránila akorát nehoda Bourdaise, který nezvládl vůz na studených pneumatikách a skončil ve zdi.

Rossi už po restartu neodolal. Dixon si před Powerem bezpečně držel vedení. Power se o první útok pokusil v 117. kole těsně před druhou zastávkou u mechaniků a tak tak, že neskončil ve zdi. Po pit stopu se navíc propadl až na čtvrtou příčku za Rossiho a stájového kolegu Pagenauda.

K vítěznému tažení nasadil v 143. kole. Pagenaudova chyba mu umožnila posunout se na třetí místo. Pak se po vnitřku první zatáčky dostal před Rossiho, který měl plné ruce práce, aby vůz udržel na trati a neskončil ve zdi. V 150. kole předjel Dixona a za sedm kol se ze 4. místa posunul do vedení.

To už udržel navzdory palivové loterii, ve kterou se závěr závodu změnil. Část jezdců se rozhodla šetřit palivo a odjet závod na tři zastávky. Mezi nimi byl i Power, tým ale nakonec plán změnil, Australan na to šlápnul a snažil se vybudovat si náskok pro krátkou zastávku u mechaniků. Ta přišla v 231. kole z celkových 248.

Power se z boxů vrátil za Rossim, který měl navíc za zády ještě svého stájového kolegu Andrettiho. Australan byl ale v St. Louis nezastavitelný a oba předjel. Další piloti zamířili pro palivo a v 240. kole se Power znovu ujal vedení.

Power, druhý v cíli Rossi a třetí Dixon mají v závěru sezóny všichni skvělou formu. Dixon byl v posledních třech závodech pátý a dvakrát třetí. Rossi dva závody vyhrál a teď dojel druhý. Power má na kontě 3. a 2. místo a vítězství.

Do konce sezóny zbývají dva závody. Za ten úplně poslední udělí IndyCar dvojnásobné body. Bez bonusů za vítězství v kvalifikaci, vedení nejvyššího počtu kol v závodě a vedení alespoň jednoho kola v závodě tak můžou piloti získat ještě až 150 bodů. Ve hře o titul tak kromě lídra šampionátu Dixona (568 bodů) zůstávají Rossi (542), Power (500), Newgarden (490) a čistě teoreticky i Hunter-Reay (421). Příště piloti změří síly 2. září na okruhu v Portlandu, kde se naposledy závodilo v roce 2007.