Přidat novinku
Zprávy

Show pod umělým osvětlením ovládl Dixon a vede šampionát

0

Dixon potvrdil, že jednou bude pro fanoušky stejnou legendou, jakou jsou pro ty současné A.J. Foyt, Mario Andretti nebo právě Michael Andretti. Po vítězství v jednom ze závodů na městském okruhu v Detroitu ukázal opět svou neskutečnou všestrannost a zvítězil na oválu Texas Motor Speedway. Čtyřnásobný mistr IndyCar se tak posunul do vedení v šampionátu.

"Je to opravdu skvělé. Mám k těm jezdcům velký respekt, ale když se podíváte na ta jména – A.J. Foyt, Mario Andretti, Michael Andretti, Unserovi, pro mě je furt zvláštní, když tam vidím i moje jméno. Miluju IndyCar Series, jsou to ty nejlepší závody na světě, a jedna z nejtěžších disciplín. Doufám, že v tom budu pokračovat a že přidám další vítězství," přeje si sedmatřicetiletý Dixon, který v IndyCar závodí od roku 2001.

V Texasu to podle výsledků kvalifikace vypadalo, že za nejdelší konec provazu budou tahat piloti týmu Penske, kteří obsadili první tři příčky na startovním roštu. Powera a Newgardena ale výrazně potrápily pneumatiky. Pro vítěze Indy500 Powera pak závod skončil neslavně ve 205. kole, když se za vozem Hunter-Reaye vyvezl do vnější stopy přímo do cesty Kanaďanovi Claman De Melovi.

Vítěz Indy500 Power smetl nováčka Claman De Mela:

Loňský šampion IndyCar Newgarden zase doplatil nejprve na špatnou práci s pneumatikami, když musel kvůli puchýřům na předních pneumatikách neplánovaně dřív do boxů. Po restartu závodu na konci žluté fáze způsobené právě nehodou Powera a Claman De Mela pak dostal penalizaci za ulití restart a se ztrátou 4 kol dojel až třináctý.

Opět skvěle jel nováček Robert Wickens. Osmadvacetiletý Kanaďan přišel do IndyCar s bohatými zkušenostmi z Evropy a od prvního závodu, do nějž startoval z pole position a až do posledních kol, než jej sestřelil Rossi, jel na vítězství, nepřestává překvapovat. Skvěle si vedl i na náročném oválu v Texasu. Závod dokonce i chvíli vedl, než jej ale sestřelil Ed Carpenter.

Nejtvrdší nehoda večera - Wickens a Carpenter se srazili:

Oproti loňským vážným nehodám, které týmy vyšly na desítky milionů korun, se závod obešel bez větších kolizí. Srážka Wickense a Carpentera byla tou největší, jakou fanoušci v rozpáleném Dallasu viděli. Pořádné horko bylo v samém úvodu závodu nováčkovi Leistovi startujícímu za tým A.J. Foyta, pro který to byl domácí závod. U Leista nebyly na vině jen teploty přes 30 °C, ale hlavně požár motoru.

Dixon díky vítězství a výpadku dosavadního lídra šampionátu Powera převzal vedení mistrovství. Druhý v cíli Pagenaud v závěru skvěle udržel za zády Rossiho, který je letos ve své třetí sezóně v IndyCar nesmírně silný a díky třetímu místu se posunul na druhé místo v šampionátu mezi Dixona a Powera.

Piloti teď po náročném přelomu května a června, kdy je v po sobě jdoucích víkendech čekala kvalifikace na 500 mil Indianapolis, samotný slavný závod, dva závody na městském okruhu v Detroitu a teď podnik na Texas Motor Speedway, mají zasloužený volný víkend. Znovu se utkají 24. června na krásném okruhu Road America.