Belgičan Neuville vyhrál rally v Portugalsku rallye a vede seriál MS – Sportsweek.org
Automobilový sport
Přidat novinku
Zprávy

Belgičan Neuville vyhrál rally v Portugalsku rallye a vede seriál MS

0

Devětadvacetiletý Neuville se dostal do čela Portugalské rallye v pátek odpoledne v první etapě a vedení už nepustil. Na druhém místě skončil s odstupem rovných 40 sekund Brit Elfyn Evans, třetí byl o dalších 7,3 sekundy zpět Fin Teemu Suninen.

Ogierova snaha o rekordní šesté vítězství v Portugalsku vzala za své už v páté erzetě, kdy pětinásobný mistr světa skončil se svým fordem mimo trať. Do soutěže se Francouz v sobotu vrátil, ale byl daleko v poli poražených a body do MS nevybojoval ani v závěrečné power stage.

Po šesti z 13 rallye vede Neuville před Ogierem o 19 bodů. Šampionát pokračuje za tři týdny na Sardinii.