Боротьба із дебютантами, перші поразки та розгроми: Як грали футболісти з Херсонщини на вихідних

0 15

Новий футбольний сезон набирає обертів: у Другій лізі цього вікенду зіграли свої матчі всі три представники футболу Херсонщини — сімферопольська «Таврія», новокаховська «Енергія» та херсонський «Кристал». Також свою першу офіційну гру провели й дівчата зі старомаячківського «Восходу», вдома прийнявши новачка турніру «Кривбас». Розгром у Мар’янці. Огляд матчу «Таврія» — «Енергія» Дві ледь не братні команди з Херсонщини зустрілися між собою 30 липня в рамках 2-го туру Чемпіонату України з футболу між командами Другої ліги (група Б). У перерві минулого сезону ці два клуби доволі сильно зблизилися, тож від їх першого протистояння сезону 2021/2022 годі було чекати якогось надто жорсткого футболу. Втім, як виявилося, такі думки були далекі від істини — на полі гравці продемонстрували видовищний та результативний футбол, потішивши вболівальників господарів серйозним результатом на користь їх команди. «Таврійці» практично одразу взяли ініціативу в грі у свої ноги. Хоча саме гості доволі швидко повели у рахунку. На 25-й хвилині після подачі від кутового прапорця м’яч у штрафному «Таврії» підхопив Ярослав Терехов, який одразу ж спрямував сферу у ворота господарів. 1:0. Господарі відігралися доволі швидко — за якісь 10 хвилин в ході розіграшу штрафного удару. Висока подача в карний майданчик, перепасовка головами й сфера опиняється на нозі Андрія Барладима. Потужний удар під дальню стійку — рахунок 1:1. Саме з таким підсумком першої половини протистояння команди пішли на перерву. В підтрибунному приміщенні новий тренер «таврійців» Сергій Пучков проводить серйозну розмову й налаштовує своїх гравців на боротьбу в другій 45-хвилинці. Вже на 56-й хвилині в ході масованої атаки господарі вириваються вперед. Не допомогла навіть низка підкатів від захисників «Енергії» — Андрій Ковальов «накрутив» усіх своїх візаві й видав пас на Олексія Бойка. Останньому лишалося тільки не схибити повз ворота. Протягом 70-75 хвилин сімферопольці видали надрезультативну п’ятихвилинку, пробивши голкіпера «Енергії» Сергія Дворника. Спочатку неймовірним проходом та видовищним дальнім ударом відзначився Михайло Кривич. М’яч від «дев’ятки» відскочив просто за лінію воріт. Згодом ексгравець новокаховчан Валерій Доля користається помилкою колишніх співклубників й виривається на побачення із голкіпером. Простий потужний постріл — рахунок 4:1. З поваги до колишньої команди Валерій не вдається до яскравих святкувань, просто звівши руки догори. В результаті гольового матчу 2-го туру команди наразі посідають такі місця в турнірній таблиці: «Таврія» з 4-ма очками опинилась на 6-й позиції, «Енергія» має у своєму активі 3 залікові пункти та 9-ту сходинку. Найдальший виїзд сезону. Огляд матчу «Вікторія» (Миколаївка) — «Кристал» (Херсон) Херсонський «Кристал» у 2-му турі нового сезону мав здійснити найвіддаленіший виїзд в турнірі — до села Миколаївка Сумської області, де 31 липня на нього чекала місцева «Вікторія». Дебютант у професійному футболі з Сумщини ще в першому матчі проти «Яруда» продемонстрував свій непростий характер (3:3), тож на херсонців легка прогулянка точно не чекала. Оновлений та молодий склад «кришталевих» з новим тренерським штабом рушив до Миколаївки, звісно ж, по перемогу. Та перед херсонцями стоїть ще одне, напевно, важливіше завдання — якомога швидше награти новий склад. І матч проти «Вікторії» показав, що «Кристал» з цим питанням доволі швидко розбирається. Херсонська молодь показала, що не боїться серйозних викликів й здатна грати на рівні з дорослими футболістами. Хоча футбольна фортуна в останній день липня й відвернулася від «Кристалу», попри доволі видовищну гру. Рахунок в протистоянні відкрили господарі й теж доволі швидко. Подача з кутового, скидання під удар і нападник господарів Вадим Шаврін здалеку пробиває молодого голкіпера херсонців Максима Ковальова. Втім ветеран «кришталевих» Іван Гливий вже за дві хвилини встановив паритет в матчі, пробивши Олександра Воробея з 11-метрової позначки. Далі обидва клуби демонстрували свій характер — кожен з власних причин. Херсонська молодь прагнула продемонструвати себе якнайкраще й віддячити тренерському штабу за довіру в нелегкій справі — відновлювати рідний клуб, який в результаті подій останнього року доволі сильно просів й опинився на межі виживання. «Вікторія» прагне продемонструвати, що клуб давно переріс статус аматорів і здатен боротися на рівних навіть з командами, які щойно виступали у Першій лізі. Другий м’яч у ворота херсонців залетів буквально «у роздягальню» — і знову відзначився Шаврін. Нападник господарів після подачі зі штрафного удару був першим у карному майданчику «кришталевим» і влучно пробив головою повз голкіпера. Виявилося, що цей гол став для господарів переможним — в другому таймі глядачі взяття воріт не побачили, натомість насолодившися 45-хвилинною боротьбою двох вкрай мотивованих команд. Перша в професійній історії перемога «Вікторії» підіймає клуб одразу на 2-гу позицію турнірної таблиці (4 очки), «Кристал» наразі з 1 залікових пунктом на 12-й сходинці. Бойова нічия в першому протистоянні сезону. Огляд матчу «Восход» (Стара Маячка) — «Кривбас» (Кривий Ріг) У жіночому футболі в новому сезоні, який щойно стартував, також є свої дебютанти. Зокрема, «бронзові» фіналістки минулого футбольного року свій перший матч сезону 2021/2022 провели саме проти такої команди — «Кривбасу» з Кривого Рогу. Матч відбувся 31-го липня на новокаховському стадіоні «Енергія». Матч видався доволі видовищним — було доволі цікаво дивитися, як новачки змагань «дають перцю» одному з лідерів турніру. Втім і господарки не пасли задніх й моменти поперемінно виникали біля воріт обидвох клубів. І традиційно вже для команд з Херсонщини цього вікенду рахунок в матчі відкрили знову на межі першої чверті протистояння. Після високої подачі з лівого флангу від Токжан Бекпенбет та верхової боротьби в штрафному майданчику гостей Юлія Семенюк підхоплює сферу й з хорошим замахом пробиває голкіперку дебютанток Дар’ю Келюшик. Господарки й далі продовжують тиснути «Кривбас» — чого варті влучання в стійку чи видовищний удар через себе у виконанні гравчинь «Восходу». Втім на перерву суперниці ідуть за незмінного рахунку 1:0. Варто відзначити й відмінну гру Людмили Устінової, яка спромоглася навіть переграти Інну Глущенко під час виходу сам на сам. Але от в другому таймі на 55-й хвилині Устінова у доволі простій ситуації пропустила абсолютно не обов’язковий гол. Подача з правого кута, футболістки обох команд пролітають повз м’яч, який прямісінько іде на ногу Думітріци Прісекарь. Остання легким тичком котить сферу просто під ближню штангу, голкіперка зреагувати не встигає. Команди продовжують обмінюватися небезпечними моментами, але фінальний рахунок в матчі лишається незмінним — 1:1. В результаті старомаячківки посідають наразі 4-ту сходинку турнірної таблиці, криворіжанки — 3-тю. В обох клубів по 1 заліковому пункту. Ілля Контішев, Кавун.City