Новости

Diyette Tahin Tüketilir mi? Tahin Kaç Kaloridir? Tahin Kilo Yapar mı?

012

Susamların ezilmesiyle elde edilen tahin çok lezzetlidir ve kahvaltılarda pekmezle karıştırılarak yenir. Tam bir şifa deposu olan tahin kilo aldırır mı diye merak ettiğiniz soruların cevaplarını sizler için derledik. Peki tahin kaç kalori, günde ne kadar tüketilmelidir.

Diyette Tahin Tüketilir mi?  Tahin kaç kalori?  Tahin Kilo Aldırır mı?

ALAKALI HABERLER


Diyette Salep İçilebilir mi? Salep kaç kalori? Salep Kilo Aldırır mı? Salebin Faydaları Nelerdir?

Boz nedir?  Boza Nasıl Yapılır?  Boza kaç kalori?  Bozanın Zararları Nelerdir?
Boz nedir? Boza Nasıl Yapılır? Boza kaç kalori? Bozanın Zararları Nelerdir?

Kahvaltı sofralarında pekmezle harika bir ikili olan tahinin insan sağlığına pek çok faydası bulunmaktadır. Tahin potasyum, kalsiyum, magnezyum, fosfor açısından zengin olmasının yanı sıra folik asit açısından da oldukça zengin bir besindir. Tahinin yağ oranı yüksek olduğu için yaş faktörüne ve yaşam standardına göre tüketimine dikkat edilmesi önerilir. Susamın kavrulmasıyla elde edilen tahin, Türk mutfağında önemli bir yere sahiptir. Peki kilo almak istemeyenlerin en çok merak ettiği tahin kaç kalori? İşte tahinin besin değerleri…

VÜCUTTAKİ ZEHİRLERİ YOK EDEN TEK BESLENME

Vücuda alınan ağır metaller, toksik bileşikler, radyasyon ve bazı ilaçların oluşturduğu toksinlere karşı koruma sağlar.. İki yemek kaşığı tahin, yaklaşık yarım kilo biftek kadar protein içerir.

TAHİN KAÇ KALORİ?

  • 1 yemek kaşığı (15 gram) tahin 89,25 kaloridir.
  • 1 su bardağı tahin (100 gram) 595 kaloridir.
  • 1 su bardağı tahin (200 gram) 1190 kaloridir.

DİYETLE İNCE BESLENEBİLİR MİSİNİZ?

İçerdiği her ürüne lezzet katan tahinin, diyette dikkatli tüketilmesi tavsiye ediliyor. Örneğin tahini ekmeğin üzerine sürmek yerine salatalarda kullandığınızda kalorisini artırmadan daha sağlıklı ve lezzetli bir yemek yiyebilirsiniz.

Tahin, omega-3 açısından zengin bir besin olduğu için doğru tüketildiği takdirde yağ yakımını destekler.

Tahini pekmezle birlikte tüketirseniz daha fazla kalori alarak kilo almanıza neden olur. Bu yüzden diyet yaparken tatlı krizlerini önlemek için 1 tatlı kaşığı tahin tüketerek kan şekerinizi dengeleyebilirsiniz.

Elif ÇELİKElif ÇELİK

ETİKETLER: Diyette Tahin Tüketilir mi Tahin Kaç Kalori Sağlar Zayıflatır Diyet Haberleri Tahin pekmezi kilo aldırır mı? tahin kilo aldırır mı

Загрузка...

Комментарии

Комментарии для сайта Cackle
Загрузка...

Еще новости:

Читайте на Sportsweek.org:

Другие виды спорта

Sponsored