Turniej w Krośnie: Finał dla Resovii i Stali

Sparingowego grania w ten weekend nie brakuje. W Krośnie rywalizują plusligowcy: Asseco Resovia Rzeszów, GKS Katowice, Nowak-Mosty MKS Będzin i PSG Stal Nysa. W pierwszym półfinale Resovia w czterech setach pokonała GKS i jako pierwsza zameldowała się w finale.  Ich rywalem w walce o zwycięstwo w zawodach będzie Stal Nysa, która przegrywała z zespołem z Będzina 0:2, ale odwróciła losy meczu.

RZESZOWIANIE LEPSI

W półfinale Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna GKS Katowice mierzył się z Asseco Resovią Rzeszów. W pierwszym secie katowiczanie zaprezentowali skuteczność w ataku rzędu aż 71 procent i zasłużenie wygrali do 21, natomiast kolejne sety już nie ułożyły się po ich myśli. Drużyna Resovii była lepsza we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, a wyrazistymi liderami ekipy z Rzeszowa tego dnia byli Stephen Boyer i Klemen Cebulj, którzy zdobyli kolejno 22 i 17 punktów. Na uwagę po stronie  GKS-u zasługiwały 3 asy serwisowe Aymena Bouguerry i 3 punktowe bloku Bartłomieja Krulickiego.

Rzeszowianie tym samym zameldowali się w finale, w składzie zespołu wystąpili już olimpijczycy z reprezentacji Słowenii, Klemen Cebulj i Gregor Ropret.

Asseco Resovia Rzeszów –  GKS Katowice 3:1
(21:25, 25:17, 25:19, 25:18)

Składy zespołów:
Asseco Resovia Rzeszów: Kłos, Boyer, Bednorz, Cebulj, Ropret, Niemiec, Potera (libero) oraz Bucki, Staszewski, Sapiński
GKS Katowice: Tuaniga, Domagała, Kisiliuk, Bouguerra, Usowicz, Krulicki, Mariański (libero) oraz Gomułka, Gibek, Fenoszyn

W STARCIU POLSKICH TRENERÓW DANIEL PLIŃSKI LEPSZY OD DAWIDA MURKA

Wielkich emocji dostarczył drugi półfinał, w którym zagrały PSG Stal Nysa i beniaminek PlusLigi Nowak-Mosty MKS Będzin. Już pierwszy set pokazał, że to będzie mecz walki. Detale zdecydowały, że w końcówce lepsi okazali się będzinianie. Końcówka zdecydowała również o losach seta numer dwa. W nim na przewagi lepsi okazali się podopieczni Dawida Murka obejmując tym samym prowadzenie 2:0.  Siatkarze Stali jednak nie poddawali się i w kolejnej partii to oni zdobywali ważne punkty, które pozwoliły im wygrać. Był to jednak dopiero przedsmak emocji, w czwartej partii siatkarska wojna rozgorzała na dobre,  po szalonej końcówce triumfowali siatkarze Daniela Plińskiego doprowadzając do tie-breaka.  W decydującej partii Stal nie dała już rywalom szans wygrywając tym samym cały mecz 3:2 wracając ze stanu 0:2. Mecz skończył się już po godzinie 23:00.

PSG Stal Nysa – Nowak-Mosty MKS Będzin 3:2
(22:25, 25:27, 25:21, 38:36, 15:10)

????????????????: Szczurek, Dulski, Kramczyński, Jankowski, Kosiba, El Graoui, Szymura (libero) oraz Motta, Gierżot, Olejniczak (libero).
????????????: Pająk, Schulz, Siwicki, Todua, Koppers, Depowski, Olenderek (libero) oraz Szwaradzki, Wójcik, Kopij

Artykuł Turniej w Krośnie: Finał dla Resovii i Stali pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.