ME U22: Wielkie wyróżnienie dla Polaka. Znalazł się w drużynie marzeń

W Holandii zakończyły się mistrzostwa Europy siatkarzy U22. Po nich wybrano drużynę marzeń. MVP zmagań został Amir Tizi Oualou, zaś jednym z dwóch najlepszych środkowych wybrano Polaka – Jakuba Majchrzaka.

Drugi medal dla Polski

Druga edycja mistrzostw Europy U22 siatkarzy przeszła już do historii. W Holandii osiem drużyn rywalizowało o miano najlepszej na Starym Kontynencie. Ostatecznie po zaciętym, pięciosetowym boju mistrzami zostali Francuzi, którzy w decydującej rozgrywce wykazali wyższość nad Włochami. Powody do zadowolenia mają również biało-czerwoni, którzy po raz drugi w historii stanęli na najniższym stopniu podium. Podopieczni Dariusza Luksa w walce o brązowy medal przegrywali już z gospodarzami 0:2, ale zdołali odwrócić losy spotkania i triumfować po tie-breaku.

Polak w drużynie marzeń

Po zakończeniu turnieju wybrano drużynę marzeń, w której prym wiedli świeżo koronowani mistrzowie Europy. MVP zmagań został Amir Tizi Oualou, który jednocześnie odebrał wyróżnienie dla najlepszego rozgrywającego turnieju. Francuzi zostali również najlepszymi przyjmującymi zawodów. Dwa wyróżnienia powędrowały do zawodników z Italii, a po jednym do Polaków i Holendrów. Wśród biało-czerwonych jednym z dwóch najlepszych środkowych został Jakub Majchrzak. Nie jest to jego pierwsze takie wyróżnienie, bowiem wcześniej znalazł się w drużynie marzeń mistrzostw świata U19, które wygrali Polacy oraz mistrzostw Europy U20, które nasi reprezentanci zakończyli na drugim miejscu.