Znamy drużynę marzeń Ligi Narodów! Jest w niej dwóch Polaków

Zakończyły się trwające ponad miesiąc zmagania Siatkarskiej Ligi Narodów. Najlepszym zespołem tegorocznej edycji okazała się reprezentacja Francji. Tuż po zakończeniu wielkiego finału ujawniono skład marzeń, w skład którego wchodzi dwóch siatkarzy ekipy z Polski.

DWÓCH POLAKÓW W DRUŻYNIE MARZEŃ VNL 2024

Za nami stosunkowo długi, bo trwający ponad miesiąc turniej Siatkarskiej Ligi Narodów. W ostateczności na podium uplasowały się kolejno zespoły z: Francji, Japonii oraz Polski. Nie mogło również zabraknąć drużyny marzeń całego turnieju. W niej znaleźli się siatkarze jedynie z trzech wymienionych krajów, a więc relatywnie rzecz ujmując – najlepsi na przestrzeni całych rozgrywek. Największą ilością przedstawicieli pochwalić się może ekipa z Francji, z kolei równą, bo po dwóch graczy zespoły z Polski oraz Japonii.

MVP: Antoine Brizard

Wydaje się, że same wybory są jak najbardziej uzasadnione. Jedynie w samym finale Ligi Narodów przeciwko reprezentacji Japonii wybrany za najlepszego atakującego Jean Patry zdobył 24 punkty (20 atak, 3 blok, 1 zagrywka) i skończył 20 z 34 piłek, co oznacza skuteczność na poziomie 59%. Jego drużynowy kolega, Antoine Brizard również znalazł swoje miejsce w ekipie marzeń. Co więcej, kreatory gry został okrzyknięty mianem MVP tegorocznej Ligi Narodów. Z kolei wymarzonym połączeniem na środku siatki są Nicolas Le Goff wraz z Jakubem Kochanowskim.

Natomiast w linii przyjęcia mielibyśmy ujrzeć Yukiego Ishikawę oraz Tomasza Fornala. Obaj mają za sobą naprawdę udane turnieje. „Dream team” zamyka srebrny medalista, Tomohiro Yamamoto występujący na pozycji libero. O zespole z Azji nieustannie trzeba mówić nie tylko w kategoriach zaskoczenia, ale przede wszystkim miłego zaskoczenia. Formacja z Japonii rywalizowała po raz pierwszy w finale turnieju interkontynentalnego od 1977 roku, kiedy to zajęła 2. miejsce w Pucharze świata, przegrywając wówczas z reprezentacją ZSRR.

Artykuł Znamy drużynę marzeń Ligi Narodów! Jest w niej dwóch Polaków pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.