Piłka siatkowa

BPT Futures Baden: Koniec przygody Polaków w turnieju. Australijczycy górą w ćwierćfinale

Po bezbłędnej fazie grupowej Maciej Rudol i Filip Lejawa zameldowali się w ćwierćfinale austriackiego konkursu w Baden. Przeciwnikami biało-czerwonych w kolejnej rundzie zawodów byli Australijczycy – Bushby/Hood, którzy zwyciężyli 2:0. Porażka reprezentantów Polski jest jednoznaczna z ich odpadnięciem z turnieju.

Jedyni w stawce reprezentanci Polski, Maciej Rudol i Filip Lejawa, błyskawicznie przeszli fazę grupową. Biało czerwoni najpierw pokonali Australijczyków – Howat/Takken, 2:0 (21:19, 21:16). Następnie ich łupem padło spotkanie z gospodarzami turnieju. Starcie przeciwko Austriakom – Leitner/Waller również zakończyło się w dwóch setach (21:15, 21:17). Dwie wygrane dały Polakom awans z grupy B z pierwszego miejsca. Oznacza to, że duet Rudol i Lejawa automatycznie awansował do ćwierćfinału turnieju.

Nieco gorzej w grupie poradzili sobie Australijczycy – Bushby/Hood, którzy stanęli Polakom na drodze do ćwierćfinału. Brak awansu z pierwszej lokaty narzucił na nich obowiązek gry w rundzie 12. Tam australijska para zmierzyła się z Niemcami – Kaufer/Schwarmann. O wyniku końcowym zadecydował dopiero tie-break. Australijczycy w pierwszym secie ponieśli dotkliwą porażkę (8:21), w dwóch kolejnych odsłonach okazali się jednak mocniejsi (21:19, 15:10).

reprezentanci australii za mocni

Obie ekipy bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie, a koncentracji nie można było im odmówić. O zwycięstwie Australijczyków w obu przypadkach decydowały detale i znakomita gra blokiem. Zarówno Polacy, jak i ich przeciwnicy wystrzegali się błędów własnych. Kluczem do zwycięstwa australijskich siatkarzy okazała się lepsza dyspozycja w ofensywie i niewielkie przewagi wypracowane w trakcie setów. Skromne zaliczki pozwalały na swobodną grę w końcówce i wygraną w obu setach 21:18. Maciej Rudol zdobył 17 punktów, wszystkie w ofensywie. Filip Lejawa dołożył od siebie 6 'oczek’, w tym 2 blokiem.  Wśród Australijczyków skuteczniejszy okazał się Solomon Bushby, który zdobył aż 24 punkty (w tym 7 bloków). Jego partner, Ben Hood, punktował 5 razy.

Porażka oznacza, że biało-czerwoni kończą zmagania w Baden na etapie ćwierćfinałów. W turnieju kobiet Polskę reprezentowały Marta Łodej i Julia Kielak, które nie zdołały awansować do głównej drabinki.

Rudol/Lejawa (POL) – Bushby/Hood (AUS) 0:2

(18:21, 18:21)

Artykuł BPT Futures Baden: Koniec przygody Polaków w turnieju. Australijczycy górą w ćwierćfinale pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.