BPT Futures Baden: Dobre otwarcie Rudola i Lejawy. Polacy górą w starciu z Australijczykami

Maciej Rudol i Filip Lejawa od wygranej zaczynają zmagania w turnieju w Baden. Polscy siatkarze plażowi na początek głównej drabinki pokonali Australijczyków – Howat/Takken 2:0 (21:19, 21:16). Następne spotkanie w ramach grupy B biało-czerwoni rozegrają dzisiaj o 15:00. Ich rywalami będzie austriacki duet – Leitner/Waller.

ZWYCIĘSTWO NA POCZĄTEK

Jedyną polską parą w turnieju mężczyzn w Baden są Maciej Rudol i Filip Lejawa. Biało-czerwony duet rozpoczął zmagania od głównej drabinki. W ramach grupy B w pierwszym meczu przyszło im rywalizować z parą – Howat/Takken (Australia). Zarówno dla Polaków, jak i Australijczyków, ostatni czas nie był najłatwiejszy, jednak dużym atutem Rudola i Lejawy są ostatnie doświadczenia w Nations Cup. Kolejne spotkanie Polacy rozegrają przeciwko Austriakom – Leitner/Waller lub Ukraińcom – Gladun/Likhatskyi, którzy zmierzą się w bezpośrednim pojedynku o dalsze rozstawienie.

Obie strony bardzo dobrze weszły w spotkanie, a pierwsze minuty przyniosły wynik oscylujący wokół remisu (4:3, 6:5, 9:9). Przewaga Polaków była znikoma, a główną przyczyną niewielkiej różnicy były błędy przeciwników. W kolejnych akcjach Australijczycy złapali odpowiedni rytm, lecz chwila wystarczyła, aby biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 14:11. Wypracowana przewaga przyniosła rezultat, duet Rudol/Lejawa zwyciężył na otwarcie 21:19.

W drugim secie dużym atutem polskich siatkarzy był blok. Początek wcale nie wyglądał źle w wykonaniu Australijczyków, lecz im dalej w set, tym bardziej biało-czerwoni przejmowali kontrolę nad jego przebiegiem (12:11, 15:12, 18:13). Wynik spotkania asem serwisowym domknął Filip Lejawa (21:16).

Kolejne spotkanie grupowe Polacy rozegrają jeszcze dzisiaj. Ich przeciwnikami będą Austriacy – Leitner/Waller. Początek meczu o godzinie 15:00.

Rudol/Lejawa (POL) – Howat/Takken (AUS) 2:0
(21:19, 21:16)

Artykuł BPT Futures Baden: Dobre otwarcie Rudola i Lejawy. Polacy górą w starciu z Australijczykami pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.