Liga Narodów: Konkretne i zacięte sobotnie granie, mieszany bilans faworytów [wyniki]

Przedostatni dzień fazy interkontynentalnej Ligi Narodów jest już za nami. W porównaniu do piątkowych zmagań – w sobotnich byliśmy świadkami łącznie trzech tie-breaków. Słoweńcy nie pozostawiają złudzeń, że chcą zakończyć rywalizację na 1. miejscu w tabeli, pewnie rozprawiając się z włoskimi rezerwami. Niełatwą przeprawę ze sobą mają Polacy, którzy w starciu z Serbami naprzemiennie wygrywali sety.

POŁOWA SPOTKAŃ ZAKOŃCZYŁA SIĘ PO TIE-BREAKU

Zdecydowanie więcej widowiskowego i zaciętego grania w porównaniu z piątkowymi spotkaniami miało miejsce w sobotę. W połowie, bo trzech z sześciu spotkań byliśmy świadkami pełnego dystansu. W ten oto sposób Kanadyjczycy, którzy prowadzili w meczu z Oranje 2:1, ze zwycięstwa cieszyli się dopiero po tie-breaku, w którym triumfowali do 9 .

Boleśnie o starym, ale jakże aktualnym porzekadle siatkarskim przekonali się mistrzowie olimpijscy, którzy prowadzili już 2:0 z Japończykami po relatywnie pewnych wygranych, bo do 17 i 19, by ulec w kolejnych trzech odsłonach. Ekipa znad Sekwany najbliżej domknięcia meczu była w odsłonie numer cztery, ale uległa do 23, choć wygrywała 22:21.

Bezsprzecznie zadowoleni z siebie mogą być biało-czerwoni, którzy zdobyli dwa punkty po meczu z reprezentacją Serbii. Potyczka stała na stosunkowo wysokim poziomie, bowiem drużyny naprzemiennie wygrywały sety. Co prawda to podopieczni trenera Nikoli Grbicia stali przed szansą sięgnięcia po pełną pulę, ale liczy się ostateczny triumf, za który zespół znad Wisły do światowego rankingu FIVB dopisał dokładnie 0.01 punktu.

NO TO PO TRZY

Po dwóch setach starcia Niemcy – USA tablica wyników wskazywała na remis, ale po kolejnych dwóch było już po meczu. Siatkarze z Ameryki sięgnęli tym samym po pełną pulę.

Szybko gładko i na temat było w starciu drużyn z Bułgarii i Argentyny. Podopieczni Marcelo Mendeza pewnie poszli po swoje.

Tak samo było zresztą w przypadku potyczki Słowenii z Włochami. Podopieczni trenera Cretu nie mieli żadnych trudności w starciu z rezerwami z Półwyspu Apenińskiego, a prym w ich zespole wiódł Toncek Stern.

Artykuł Liga Narodów: Konkretne i zacięte sobotnie granie, mieszany bilans faworytów [wyniki] pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.