Liga Narodów: Sam Nimir to za mało, Słowenia z biletem do Paryża [wyniki]

Podsumowanie wtorkowych meczów Ligi Narodów siatkarzy. W pierwszym dniu ostatnich turniejów fazy interkontynentalnej nie było niespodzianek. Starcie Holendrów z Brazylią było zacięte, ale komplet punktów powędrował na konto Canarinhos, sam Nimir Abdel-Aziz to było za mało. W ważnym meczu w kontekście igrzysk olimpijskich, tie-break rozstrzygnął spotkanie Kanada – Japonia, Bułgarzy okazali się lepsi od Turków. Ważne zwycięstwo, dające im awans do igrzysk olimpijskich zapewnili sobie Słoweńcy, 3:0 pokonując Argentynę.

Argentyna – Bruno Lima 12 pkt

Chcesz zostać statystykiem siatkarskim? Zapraszamy na szkolenie!

KOLEJNY WYCZYN NIMIRA

Nimir Abdel-Aziz robił, co mógł, aby dać Holendrom zwycięstwo. Pełną pulę pomimo jego 38 punktów zanotowali na swoim koncie jednak Brazylijczycy. Aż trzy z czterech rozegranych setów kończyły się jednak dopiero po walce na przewagi. Porażka oznacza to, że Holendrzy oddalili się jeszcze bardziej od ewentualnego awansu do igrzysk olimpijskich.

Jedyny tie-break rozegrał się pomiędzy Kanadą i Japonią. Chociaż spotkanie zakończyło się w pięciu setach, nie było wybitnie zacięte, a w decydującej odsłonie lepsi okazali się gracze spod znaku klonowego liścia. Do zwycięstwa poprowadził ich Stephen Maar.

Mecz ten został okupiony kontuzją Pearsona Eshenko. Z urazem boisko opuścił również siatkarz reprezentacji Turcji. Ekipa znad Bosforu przegrała 1:3 z młodymi Bułgarami, a w trakcie pojedynku podstawowy rozgrywający Turków – Murat Yenipazar  opuścił boisko z urazem stawu skokowego.

SŁOWENIA Z BILETEM DO PARYŻA

Arcyważne spotkanie wygrali Słoweńcy. Przed własną publicznością 3:0 zwyciężyli z Argentyną i dzięki temu zwycięstwu zapewnili sobie awans na igrzyska olimpijskie. Podopieczni Marcelo Mendeza mają czego żałować, bo każda z partii była bardzo zacięta. Szczególnie w trzecim secie nie wykorzystali swoich szans.

Artykuł Liga Narodów: Sam Nimir to za mało, Słowenia z biletem do Paryża [wyniki] pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.