LN K: Kanadyjki lepsze od Francuzek

Kanadyjki w Siatkarskiej Lidze Narodów grają w kratkę. Kontynuują ten trend. Po porażce z Holandią w sobotę w Fukuoce pokonały bez straty seta Francuzki. W spotkaniu otwierającym kolejny dzień zmagań w Hong Kongu Dominikana zmierzy się z Bułgarią.

Dominacja Kanadyjek

Od początku spotkania Kanadyjki dyktowały warunki. Francuzki miały problem z przyjęciem i nie były w stanie zatrzymać kolejnych ataków Van Ryk (10:4). Dopiero seria celnych zagrywek w tym asów Bah w drugiej części seta pozwoliła zmniejszyć straty (15:12). Kanadyjki po wyjściu z niewygodnego ustawienia szybko przejęły inicjatywę. Od ataku Maglio zaczęła się ich seria (19:14). W ustawieniu z Gray na zagrywce zostały już do końca seta.

W drugiej partii Kanadyjki poszły za ciosem, choć tym razem nie ustrzegły się pomyłek. Gdy przedłużoną akcję skończyła Van Ryk było już 11:5. Ze zmiennym szczęściem atakowała White. Francuska ofensywa opierała się na Bah, ale było to zbyt mało, by nawiązać wyrównaną walkę z przeciwniczkami. Seta zakończył blok na Ndiaye.

Efektowny, kanadyjski pościg

Za sprawą dobrej postawy Ndiaye Francuzki nie pozwoliły tym razem rywalkom odskoczyć już na początku seta. Celne zagrywki Olingi Andeli sprawiły, że to Francja prowadziła 9:6. Reprezentacja Francji przejęła inicjatywę, uaktywnił się jej blok. Kolejne nieudane ataki Kanadyjek dały rywalkom prowadzenie 16:11. Sytuacja odmieniła się dopiero w dalszej części seta. Kolejne celne zagrywki posyłała Van Ryk i po kontrataku Savard wynik wyrównał się (17:17). Do końca trwała zacięta walka. Chociaż po zagraniu Van Ryk Kanada miała dwie piłki meczowe, po asie Ndiaye nastąpiła walka na przewagi. Francuzki długo się broniły, ale ostatnie słowo należało do Van Ryk.

Kanada – Francja 3:0
(25:14, 25:18, 31:29)

Składy zespołów:
Kanada: Van Ryk (26), White (10), Gray (8), Mitrović (6), Brie (1), Maglio (14), Murmann (libero) oraz Baker, Joseph (1) i Savard (2)
Francja: Bauer (1), Stojiljkovic (1), Gicquel (2), Sylves (7), Rotar (7), Bah (14), Giardino (libero) oraz Cazaute, Ndiaye (11), Olinga Andela (2), Schalk, Respaut i Gelin

Dominikana – Bułgaria

Artykuł LN K: Kanadyjki lepsze od Francuzek pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.