LN M: Rekordowy wyczyn Marcina Komendy

Reprezentacja Polski idzie w tegorocznej Lidze Narodów jak burza. Podopieczni Nikoli Grbica na trzy mecze wygrali…trzy.  W piątek bez straty seta pokonali oni Holandię. W  ogólnej tabeli turnieju są na pierwszym miejscu Polacy imponowali przede wszystkim w bloku, a niesamowitym wyczynem mógł się w tym meczu poszczycić Marcin Komenda, który dostał od selekcjonera szansę od początku spotkania.

POLSKA ŚCIANA

Po pokonaniu  w Anrtalyi USA i Kanady obrońcy tytułu w VNL zostawili w pokonanym polu także i Holandię. Szansę na pozycji rozgrywającego dostał w piątek obchodzący tego dnia urodziny Marcin Komenda. Zawodnik Bogdanki LUK Lublin wykorzystał swoje pięć minut. Nie tylko dobrze pokierował grą zespołu, ale zaimponował występem w bloku. Komenda zatrzymał atak rywala aż cztery razy, co jest najlepszy wynik zawodnika na tej pozycji w historii występów polskiej reprezentacji w XXI wieku. Ogólnie reprezentacja Polski w całym meczu zapunktowała blokiem 14 razy.  Komenda był najlepiej punktującym blokiem z Biało-Czerwonych. Trzy „czapy’ na koncie miał Jakub Kochanowski.  Występ  Koemndy w bloku można zobaczyć tutaj .

Marcin Komenda jest jednym z czterech obok Marcina Janusza, Jana Firleja i Grzegorza Łomacza siatkarzy powołanych na VNL 2024. To z tej czwórki Nikola Grbić wybierze dwójkę rozgrywających na igrzyska olimpijskie. W niedzielę na zakończenie turnieju w Antalyi Polacy, którzy obok Japonii są niepokonani w VNL zagrają o 13:00 ze Słowenią.

Artykuł LN M: Rekordowy wyczyn Marcina Komendy pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.