Medalista TAURON Ligi pożegnał kolejną zawodniczkę

Aleksandra Stachowicz jest drugą zawodniczką, która w międzysezonowej przerwie oficjalnie opuściła szeregi BKS-u BOSTiK ZGO Bielsko-Biała. Rozgrywająca w barwach brązowego medalisty TAURON Ligi spędziła tylko jeden sezon.

Kolejne pożegnanie w BKS-ie

Jak na razie niezbyt wiele wiadomo o zmianach, które w międzysezonowej przerwie zajdą w BKS-ie BOSTiK ZGO Bielsko-Biała. Wcześniej klub pożegnał jedynie Paulinę Majkowską. W piątek okazało się, że w sezonie 2024/2025 w barwach brązowego medalisty TAURON Ligi nie zagra również Aleksandra Stachowicz.

Aleksandra Stachowicz przyszła do BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała z Enei Energetyka Poznań w 2023 roku. W poznańskim klubie była kapitanem drużyny i te “kapitańskie” umiejętności na pewno przydały się również w Bielsku-Białej. Spokój i opanowanie w wielu sytuacjach na boisku, przynosiły korzyść bielskiej ekipie. A trzeba przyznać, że w większości przypadków rola Aleksandry Stachowicz nie była łatwa. Często pojawiała się bowiem na boisku, gdy drużyna miała słabszy fragment gry. Wówczas potrzebne było szybkie naprawienie sytuacji na boisku i powrót do swojej gry. Z tej roli Stachowicz wywiązywała się znakomicie.

Tak było chociażby w meczu BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała z MOYA Radomką Radom, w którym bielszczanki przegrywały 0:2 w setach i 20:24. Wówczas Aleksandra Stachowicz zastąpiła Julię Nowicką, a pod “batutą” Oli bielski zespół nie tylko doprowadził do remisu, ale także wygrał trzeciego, czwartego i piątego seta, dokonując tym samym chyba najpiękniejszego “powrotu” do meczu w historii bialskiego klubu. Swój ogromny wkład miała w tym spotkaniu właśnie Aleksandra Stachowicz, która dyrygowała bielskim zespołem już do końca meczu.

Odchodzi z medalem i Pucharem Polski

Ostateczny bilans Stachowicz w BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała to 23 mecze ligowe (45 setów), w których zdobyła 6 punktów (2 atakiem, 2 blokiem i 2 zagrywką). Dla tej rozgrywającej był to debiutancki sezon w siatkarskiej elicie, ale został okraszony zdobyciem Pucharu Polski i brązowym medalem mistrzostw Polski! – Nie lubię pożegnań, więc powiem krótko. Fajnie było być częścią tej wspaniałej Ekipy i razem osiągnąć tak wiele, w tak krótkim czasie. Za to dziękuję. Osoby z biura, sztab i przede wszystkim wy dziewczyny – jesteście super. Bialskiemu klubowi życzę wszystkiego, co najlepsze, bo praca z takimi ludźmi to czysta przyjemność! Do zobaczenia – powiedziała na koniec swojej przygody w BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała Aleksandra Stachowicz.

Artykuł Medalista TAURON Ligi pożegnał kolejną zawodniczkę pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.