LN K: Serbki nie dały rady Chinkom

Reprezentacja Chin odniosła trzecią wygraną w tegorocznej Siatkarskiej Ligi Narodów kobiet. Azjatycka drużyna w pokonanym polu pozostawiła tym razem Serbię. Europejki zdołały urwać im tylko seta.

Mocne otwarcie

To Serbki otworzyły mecz prowadzeniem 4:0 i utrzymywały je dłuższy czas. Choć z biegiem czasu rywalki zaczęły odrabiać straty. Kurtagić grała dobrze blokiem, co pozwoliło europejskiej ekipie prowadzić w połowie seta czterema punktami. Bjelica pilnowała też skuteczności ataku swojej drużyny. Chinki im bliżej zamknięcia seta, tym pokazywały się z coraz lepszej strony. Wyrównały po 19, ale nie poszły za ciosem, a Serbia zagrała swoje i wygrała partię premierową.

Azjatycka siła

Reprezentacja Chin, gdy tylko złapała rytm, nie odpuściła. Szybko odskoczyła na 9:3 w drugim secie. Li i Gong świetnie atakowały, a miały ku temu okazje, bo Azjatki broniły sporo piłek. W drugiej odsłonie Serbki za wiele nie zdziałały, a ostatnie akcje w zupełności należały do Chinek. To one wygrały sześć ostatnich piłek.

W kolejnej części meczu  reprezentacja Serbii starała się przeciwstawić przeciwniczkom, jednak te po pewnym czasie znowu zbudowały znaczną przewagę (14:8). Y.Y. Wang dobrze zagrywała, serbski zespół mylił się, a Azjatki parły po swoje. Ich przewaga była niezagrożona.  Ostatni set miał bardzo podobny przebieg, a siatkarki z Chin pewnie zapisały na swoim koncie komplet punktów.

W całym spotkaniu Serbki atakowały częściej, ale były mniej skuteczne. W bloku obie ekipy zdobyły po 12 punktów. Ale to Chinki miały przewagę w zagrywce. W sumie zaliczyły siedem asów serwisowych przy trzech rywalek. Bardzo często też mocno utrudniały Serbii rozegranie akcji.

Serbia – Chiny 1:3
(25:21, 15:25, 18:25, 18:25)

Składy zespołów:
Serbia: Osmajić (6), Mirković (3), Kurtagić (8), Bjelica (25), Milenković (10), Lozo (5), Jegdić (libero) oraz Pusić, Malesević, Bukilić (2), Miljević i Ivanović (6)
Chiny: Yuan X.Y. (8), Diao L.Y. (4), Gong X.Y. (18), Wang Y.Y. (19), Wang Y.L. (9), Li Y.Y. (19), Wang M.J. (libero) oraz Zheng Y.X. (1) i Ding X.

Artykuł LN K: Serbki nie dały rady Chinkom pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.