Piłka siatkowa

LN K: Japonki i Włoszki z cennymi i pewnymi zwycięstwami

Pojedynki Japonek i Niemek oraz Włoszek z Bułgarkami stały pod znakiem pewnych zwycięstw faworytek. Azjatki niesione znakomitą atmosferą w drużynie i fantastyczną formą Kogo i Ishikawy wygrały 3:0, z niemiecką kadrą, wśród której błyszczała Camilla Weitzel. Na osłodę porażki z Polkami, Włoszki wygrały drugie spotkanie z rzędu. Słabsze Bułgarki musiały uznać wyższość rywalek przegrywając 0:3.

szybka przeprawa japonek

Japońskie siatkarki kontynuują dobrą passę, po zwycięstwie 3:2 z Turczynkami oraz 3:0 z Bułgarkami, szybko rozprawiły się z Niemkami. Niemieckie siatkarki mogą czuć niedosyt, bowiem ich aktualny bilans w siatkarskiej Lidze Narodów to 1 wygrana i 2 porażki. W spotkanie lepiej weszły podopieczne Alexandra Waibla, które wysunęły się na prowadzenie 3:1. Chwilę później Azjatki doprowadziły do remisu po 5. Wówczas gra zaczęła toczyć się punkt za punkt. Decydująca okazała się seria zagrywek, która dała Japonkom prowadzenie 22:20. Ostatecznie mocna końcówka reprezentantek z kraju kwitnącej wiśni zadecydowała o rezultacie na ich korzyść (25:21).

Drugi set całkowicie nie wyszedł Niemkom, które kontakt z oponentkami straciły już na początku seta. Rozpędzone Japonki doskonale broniły niemal każdy atak, z czego zresztą od lat słyną. Do tego dołożyły szybkie rozegranie i techniczne ataki. Pogubione Niemki dwukrotnie seriami traciły punkty w poszczególnych ustawieniach przegrywając 7:15. Zespół próbowała dźwignąć Kimberly Drewniok wraz z Camillą Weitzel, lecz to nie wystarczyło. Set padł łupem Japonek do 15, a bohaterkami drugiej odsłony meczu zostały Koga i Hayashi, które ponownie rozgrywają świetne zawody.

Trzecia partia przelała szalę goryczy, Niemki ani na moment nie zbliżyły się z wynikiem do niemal bezbłędnych Japonek. Grę rywalkom utrudniała po raz kolejny kąśliwa zagrywka wymuszająca błędy i granie na wysokiej piłce. Nie do zatrzymania była Koga oraz Ishikawa. Po drugiej stronie siatki nie próżnowała Weitzel, a świetną zmianę dała Anastasia Cekulaev. Górą okazały się Japonki, które tym razem zwyciężyły 25:22.

Japonia – Niemcy 3:0

(25:21, 25:15, 25:22)

Składy zespołów

Japonia: Iwasaki (3), Hayashi (12), Koga (20), Ishikawa (18), Watanabe (1), Yamada (3), Kojima (libero), Fukudome (libero), Airi (3), Kurogo, Araki

Niemcy: Kastner (1), Drewniok (12), Alsmeier (6), Stigrot (6), Scholzel (5), Weitzel (13), Pogany (libero), Stautz, Cekulaev (4), Kindermann (1), Strubbe (1), Straube

odkupienie włoszek

Włoszki, które na start Ligi Narodów przegrały z Polkami 1:3, dwa kolejne spotkania z Niemkami i Bułgarkami mogą zaliczyć do udanych. Pewne zwycięstwa przekładają się aktualnie na 4. miejsce w tabeli podopiecznych Julio Velasco. Włoskie siatkarki z wysokiego C weszły w piątkowy pojedynek błyskawicznie wychodząc na prowadzenie 5:3. Fantastyczna seria trwała dalej za sprawą zagrywek Sary Bonifacio, przy której serwisie Włoszki wyszły na prowadzenie 13:3. Im dalej w las tym gorzej. Co prawda sytuację próbowały ratować Yordanowa i Paskova, lecz ostatecznie Bułgarki musiały uznać wyższość rywalek przegrywając 11:25.

W drugim secie gra podopiecznych Lorenzo Micelli’ego uległa poprawie. Bułgarki przestały być bezradne w niemal każdym aspekcie. Poprawiły przede wszystkim przyjęcie i funkcjonowanie drugie linii w obronie. Dodatkowo wystrzeganie się błędów własnych przyniosło efekt. Bułgarskie siatkarki nawet 9:6, lecz Włoszki doprowadziły do remisu po 10. Gra zaczęła toczyć się punkt za punkt, a ciosy zaczęły wymieniać między sobą dwa duety – Dudova wraz z Yordanovą kontra Antropova i Nervini. Końcówka należała do Włoszek, które wygrały do 22.

Trzecia partia z początku miała całkiem wyrównany charakter, lecz później do głosu coraz wyraźniej zaczęły dochodzić mistrzynie Europy. Włoszki zdołały narzucić własne tempo gry i zdominować rywalki prowadząc kolejno 12:9, 17:12, 21:17. Ostatecznie set padł łupem reprezentantek Włoch, które swobodnie grając zwyciężyły 25:19.

Włochy – Bułgaria 3:0

(25:11, 25:22, 25:19)

Włochy: Cambi (6), Bosetti (4), Bonifacio (13), Nervini (6), Antropova (19), Akrari (6), Spirito (libero), Fersino, Omoruyi (4)

Bułgaria: Yordanova (11), Paskova (6), Barakova (1), Krivoshiyska (4), B. Saykova (3), Stoyanova (1), Pashkuleva (libero), Todorova (libero), Becheva, Rachkovska (1), Dudova (14), Guncheva

Artykuł LN K: Japonki i Włoszki z cennymi i pewnymi zwycięstwami pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.