LN K: Niemki postraszyły Włoszki, Japonia ze zwycięstwem

Kolejny dzień turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów w Turcji otworzyło starcie Niemek z Włoszkami. Siatkarki z Niemiec postraszyły rywalki, ale nie zdołały doprowadzić do tie-breaka. W kolejnych spotkaniach w Antalyi Bułgarki zagrają z Japonkami a Holenderki z Turczynkami.

Dobre wejście Włoszek

Otwarcie pojedynku było wyrównane, ale niepozbawione błędów. Po serii przy zagrywkach Danesi Włoszki odskoczyły na 16:11. W kolejnych akcjach to siatkarki z Włoch dyktowały warunki. Skutecznie ustawiały blok i kończyły kolejne kontrataki. Wysoką skuteczność utrzymywała Antropowa. Zdominowaną przez włoską ekipę partię zakończył blok na Alsmeier.

Po ataku Bosetti Włoszki prowadziły 4:2 w drugim secie. Głównie za sprawą zagrań Kindermann Niemki utrzymywały kontakt punktowy (8:9). Siatkarki z Niemiec nie pomagały sobie popełniając błędy. Po skutecznym bloku Włoszek interweniował niemiecki szkoleniowiec (13:16). Ponownie włoska ekipa zaliczyła serię przy celnych zagrywkach Danesi, po jej asie było już 21:15. Kropkę nad i postawiła asem Antropowa.

Niemki przejęły inicjatywę

Chociaż początek trzeciego seta ponownie należał do Włoszek, rywalki szybko wyrównały (6:6). Uaktywnił się niemiecki blok, po zatrzymaniu Bosetti o czas poprosił trener Velasco (12:10). Raz za razem punktowała Alsmeier. W końcówce problemy rywalkom sprawiła Strubbe. Włoszki walczyły do końca, ale w decydującym momencie skuteczniejsza była Scholzel.

Włoszki odwróciły przebieg seta

Po błędzie Antropowej Niemki prowadziły 6:3 w czwartej odsłonie. Mimo czasu dla trenera Velasco seria przy zagrywkach Drewniok trwała. Dopiero po drugiej przerwie skutecznie zaatakowała Antropowa (7:4). Wysoką skuteczność utrzymywała Drewniok. Większość akcji kończyła się w pierwszym uderzeniu. Dopiero w drugiej części seta Włoszki zaczęły odrabiać straty. Seria przy zagrywkach Cambi pozwoliła im odwrócić wynik (17:15, 17:18). Chociaż Niemki szybko ponownie przejęły inicjatywę (21:18), nie zdołały postawić kropki nad i. Efektowna pogoń Włoszek zakończyła się ich zwycięstwem. Punkt na wagę trzech punktów zdobyła Antropowa.

Niemcy – Włochy 1:3
(16:25, 16:25, 25:21, 22:25)

Składy zespołów:
Niemcy: Kastner (3), Stigrot (8), Alsmeier (12), Cekulaev (1), Kindermann (4), Weitzel (5), Pogany (libero) oraz Drewniok (8), Stautz (1), Scholzel (8), Strubbe (9) i Straube
Włochy: Degradi (9), Cambi (4), Bosetti (16), Danesi (13), Bonifacio (7), Antropowa (24), Fersino (libero) oraz Spirito (libero), Bosio, Omoruyi, Mingardi (1) i Akrari (1)

Dominacja Japonek

Reprezentacja Bułgarii od początku była bezradna w starciu z Japonkami. Podopieczne trenera Miceliego popełniały bardzo wiele błędów. W pierwszych dwóch setach od początku do końca warunki dyktowały siatkarki z Japonii. Ani przez moment Bułgarki nie potrafiły stworzyć zagrożenia. Sytuacja zmieniła się w trzeciej partii. Początkowo siatkarki z Bułgarii prowadziły (5:2), ale rywalki szybko wyrównały wynik (8:8). Po efektownej serii przy zagrywkach Hayashi Japonki ze stanu 12:11 odskoczyły na 17:11. Do końca japońska ekipa kontrolowała przebieg gry. Jednostronny pojedynek zamknęła Hayashi.

W szeregach Japonii wyróżniały się Kotona Hayashi (14 punktów, 58% skuteczności w ataku) i Sarina Koga (13, 55% skuteczności w ataku). Japonki posłały 6 asów, myląc się w tym elemencie 7 razy. Ogólna skuteczność w ataku reprezentacji Japonii wyniosła 48% (37% efektywności). Bułgarki popełniły bardzo wiele błędów. W zagrywce podopieczne trenera Miceliego myliły się 10 razy, zaś w ataku – 14. Ich skuteczność w ataku wyniosła zaledwie 29%.

Bułgaria – Japonia 0:3
(13:25, 15:25, 15:25)

Bułgaria: Jordanowa (6), Paskowa (4), Barakowa (1), Kriwosziska (5), Dudowa, Sajkowa B. (3), Todorowa (libero) oraz Bczewa, Raczkowska, Stojanowa (8), Gunczewa i Paszkulewa (libero)
Japonia: Iwasaki (2), Hayashi (14), Koga (13), Ishikawa (9), Watanabe (6), Yamada (5), Kojima (libero) oraz Fukudome (libero), Airi i Kurogo (1)

Artykuł LN K: Niemki postraszyły Włoszki, Japonia ze zwycięstwem pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.