I liga K: Trzy czołowe drużyny zgodnie z planem wygrały mecze

Nie było większych emocji w meczach trzech czołowych drużyn. Wszystkie wygrały swoje starcia za komplet punktów. LOS zagra w pierwszej rundzie play-off z Legionovią, Sokół z San-Pajda, a KS Enea Piła z BAS-em Białystok.

SZYBKIE ZWYCIĘSTWO

Liderki tabeli nie zawiodły potrzebowały zaledwie jednej godziny i trzynastu minut aby dopisać do swojego konta trzy punkty. Nowodworzanki pewnie i wysoko wygrały z Legionovią, która to ekipą będą mierzyły się w fazie play-off. Przyjezdne w żadnym secie nie przekroczyły bariery 20 punktów. W każdym secie wypracowały sobie przewagę, którą dowoziły do końca. Słabe przyjęcie i niska skuteczność w ataku znalazły przełożenie w wyniku tego spotkania. Gospodynie były lepsze przede wszystkim w bloku (8-0). Obie drużyny popełniły podobną ilość błędów  LOS – 24, a Legionovia – 22. Dla gospodyń najwięcej punktów zdobyła Malwina Stachowiak – 12, została ona wybrana MVP tego meczu.

MVP: Malwina Stachowiak

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Legionovia Legionowo 3:0
(25:18, 25:13, 25:19)

Składy zespołów:
LOS: Filipek (5), Plaga (10), Stachowiak (12), Grabowska (1), Kowalczyk (8), Budnik (14), Bodasińska (libero) oraz Sidor (5), Bolińska
Legionovia: Milun (3), Szmelter (3), Bagrowska (7), Diana Dąbrowska, Górecka (2), Gajewska (4), Kulig (libero) oraz Olszowiec, Kielak,  Duda (4), Mikołajczyk (1) Jaworska-Nowak (1), Dobecka, Daca (3), Łuszczyńska (libero)

WICELIDER TAKŻE Z TRZEMA PUNKTAMI

Sokół Mogilno po pewnie wygranych dwóch partiach mocno obniżył swoje loty. Do głosu doszły młode siatkarki ze Stężycy, które trzecią partię rozstrzygnęły na swoją korzyść. W czwartej wszystko wróciło do normy i wyżej notowana drużyna w tabeli wygrała swój ostatni mecz w sezonie zasadniczym. Gospodynie w tym spotkaniu zdobyły 13 punktów bezpośrednio z zagrywki, Wieżyca – 8. 5 punktów w tym elemencie zdobyła MVP tego meczu Katarzyna Nowak. W całym meczu siatkarka ta zdobyła 20. Stężyczanki na przestrzeni całego spotkania popełniły 36 błędów własnych, było to jedną z przyczyn ich porażki. Drużyna z Kaszub może uznać ten sezon za udany zapewniła sobie utrzymanie kilka kolejek wcześniej, zdobyła mistrzostwo Polski juniorek.

MVP: Katarzyna Nowak

Sokół Mogilno – Wieżyca Stężyca 3:1
(25:11, 25:16, 19:25, 25:19)

Sokół: Przybyło (8), Cabaj (4), Nowak (20), Szczepańska (7), Świętoń (15), Brzoska (7), Rafałko (libero) oraz Fojucik (4), Pilarczyk (1), Szczepuła, Marcyjanik (libero)
Wieżyca: Hewelt (13), Podlaska (1), Niedźwiecka (4), Rowińska (2), Olszewska (2), Gołasewska, Piasny (libero) oraz Malinowska (11), Szewczyk (3), Mojsiewicz (1), Serafinowska (7), Wika (7), Maciejewicz (libero)

BENIAMINEK TEŻ NIE ZAWIÓDŁ

Pilanki dość szybko objęły prowadzenie i co trochę je podwyższały (12:6). Co jakiś czas miejscowe odrabiały część strat, ale nie zagrażały wynikowi (12:15). KS Piła cały czas kontrolował grę (19:14), często punktując w serii i pewnie wygrał pierwszą odsłonę.

Druga wyglądała podobnie, a przyjezdne od razu wzięły się za budowanie przewagi (6:3). Tym razem jednak poznanianki zdołały wyrównać po 10. Gra się bardzo wyrównała i trwała przez długi czas. Energetyk z czasem zaczął przejmować inicjatywę (21:19), ale od razu do głosu doszły pilanki. To one wrzuciły wyższy bieg i wiodły prym w ostatnich akcjach, punktując od stanu 22:22 do ostatniego gwizdka.

Energetyk nie odpuszczał i starał się od początku kolejnego seta (5:3, 8:4). Trwało to jakiś czas, ale pilanki wróciły do gry i wyrównały w połowie partii (12:12). To był bodziec dla KS-u, który poszedł za ciosem, przejął inicjatywę (15:12) i nie pozwolił rywalkom już na wiele.

MVP: Alina Bartkowska

Enea Energetyk Poznań – KS Enea Piła 0:3
(20:25, 22:25, 16:25)

Energetyk: Regulska, Pietrzak, Sobalska, Mokrzan, Sobanty, Nastawska, Witczak (libero) oraz Ziółkowska, Niwald
KS: Pisarska, Kobus, Daria Dąbrowska, Szubert, Bartkowska, Urban, Piekarz (libero)

Artykuł I liga K: Trzy czołowe drużyny zgodnie z planem wygrały mecze pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.