I liga K: W starciu beniaminków lepszy Sokół

W ramach 9. kolejki I ligi kobiet kibice byli świadkami starcia beniaminków. PMKS Nike Węgrów podejmował MKS Sokół Mogilno. Dwa z czterech setów skończyły się walką na przewagi. W całym meczu triumfowały siatkarki z Mogilna i to one dopisały do swojego konta cenne trzy punkty. Nagrodę MVP odebrała Wiktoria Przybyło.

Otwarcie spotkania było zacięte. Z czasem na niewielkie prowadzenie wyszły siatkarki Sokoła. Gospodynie utrzymywały kontakt punktowy z rywalkami. Dopiero z czasem przyjezdne na dobre przejęły inicjatywę i odskoczyły na pięć punktów – 18:13. Gospodynie nie potrafiły znaleźć sposobu na rozpędzone rywalki. Siatkarki z Mogilna wygrały tego seta do 16.

Od początku drugiego seta to przyjezdne dyktowały warunki, po serii udanych zagrań odskoczyły na siedem punktów (4:8, 4:11). Gospodynie nie miały zamiaru odpuszczać, w drugiej części seta to one zaliczyły dobrą passę (13:18, 18:19). W końcówce ponownie do głosu doszły siatkarki z Mogilna, miały nawet dwie piłki setowe, ale ich nie wykorzystały (22:24, 24:24). Po niezwykle ciekawej walce na przewagi ostatnie słowo należało do gospodyń.

W trzeciej odsłonie gospodynie początkowo poszły za ciosem, ale szybko rywalki przejęły inicjatywę (3:1, 4:8). Z czasem sytuacja na boisku nie zmieniała się, wciąż to siatkarki z Mogilna górowały na siatce i utrzymywały wyraźną przewagę. Węgrowianki nie potrafiły odwrócić biegu seta. Obroniły co prawda dwie piłki setowe, ale trzecią Sokół już wykorzystał (18:24, 20:25).

Pierwsza część czwartej partii była zacięta. Z akcji na akcję inicjatywę zaczęły przejmować węgrowianki, które z czasem odskoczyły na 16:11. Gospodynie nie zdołały jednak utrzymać tej przewagi, dystans szybko stopniał (18:17). Końcówka toczyła się po myśli przyjezdnych, które jako pierwsze miały piłkę meczową przy stanie 24:23. Gospodynie co prawda ponownie doprowadziły do gry na przewagi, ale tym razem kropkę nad i postawiły ich rywalki.

Dla Sokoła Mogilno była to czwarta wygrana w tym sezonie. Sokół po dziewięciu rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie 11 punktów. Siatkarki Nike rozegrały o jeden mecz więcej i dotychczas zgromadziły na swoim koncie 13 oczek.

MVP: Wiktoria Przybyło

PMKS Nike Węgrów – MKS Sokół Mogilno 1:3
(16:25, 29:27, 20:25, 24:26)

Artykuł I liga K: W starciu beniaminków lepszy Sokół pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.