Druga wygrana Developresu w sparingu z Radomką

Po pierwszym wygranym 3:2 przez Developres Bella Dolina Rzeszów sparingu z E.Leclerc Moya Radomka Radom w piątek zespoły spotkały się ponownie. Tym razem także górą był zespół trenera Stephane’a Antigi wygrywając 4:0.  Dwa pierwsze sety były dość jednostronne, w trzecim i czwartym walki w hali Podpromie nie brakowało.

Developres znakomicie rozpoczął mecz, od stanu 9:0 przy serii zagrywek Any Kalandadze. Wykorzystywał każdą niedokładność rywalek i znakomicie kontrowała chociażby Blagojević. Serię zakończyła zepsuta zagrywka Kalandadze.  Zagrywką popracowała także Magdalena Jurczyk (11:1). Developres cały czas utrzymywał ogromną przewagę, rywalki popełniały sporo błędów (16:2). Znakomicie funkcjonował serwis Developresu, duża różnica była też a ataku, po akcji ofensywnej Kalandadze i dobrej zagrywce Julii Bińczyckiej było 20:6. W końcówce Radomka nieco nadgoniła, ale seta zakończył zepsuty serwis rywalek.

W drugim secie po punktowym bloku było 5:3 dla Developresu, ale rywalki szybko odrobiły.  Po udanym bloku było 7:5 dla Radomki. Walka trwała najlepsze, po ataku Weroniki Centki było 11:11. Przy zagrywce Bińczyckiej rzeszowianki odskoczyły na 16:12, dobrze zagrywała Kalandadze, a kiedy przechodzącą skończyła Rapacz było już 18:13 dla wicemistrza Polski. Znakomita postawa na zagrywce Izabeli Rapacz dała  już wynik 23:15. Na 24:17 atakowała Natalia Murek, ale wynik meczu na 2:0 dla „Rysic” ustaliła Ana Kalandadze.

Początek trzeciego seta był wyrównany. Radomka odskoczyła na 7:4, ale w kolejnej akcji udanie atakowała Rapacz. Rzeszowianki po bloku Blagojević wyrównały na 11:11.  Wynik oscylował wokół remisu, a kiedy zafunkcjonował rzeszowski blok zrobiło się 17:14, ale po chwili zapunktowała Justyna Łukasik. Na 20:16 atakowała Kalandadze. Jelena Blagojević ustaliła wynik seta na 24:19. Radomianki odrobiły trzy setbole, ale skuteczna akcja Blagojević zamknęła seta.

W dodatkowym secie wynik także początkowo był na styku. Radomka wypracowała sobie chwilę później przewagę 7:4 dzięki dobrej zagrywce. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza utrzymywały przewagę do stanu 13:13, kiedy to w polu zagrywki znów dobrze pracowała Kalandadze. Udana akcja w ataku dała rzeszowiankom wynik 17:15.  Zaraz potem jednak zapunktowała Murek. W ekipie radomskiej pojawiały się błędy komunikacyjne (21:18).  Magdalena Jurczyk  dała Developresowi wynik 24:20, rywalki obroniły dwa meczbole. ale spotkanie zakończyła atakiem Weronika Centka.

Developres Bella Dolina Rzeszów – E.Leclerc Moya Radomka Radom  4:0
(25:12, 25:17, 25:22, 25:22)

Artykuł Druga wygrana Developresu w sparingu z Radomką pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.