Resovia tym razem lepsza od BBTS-u na Podpromiu

W piątek 23 września odbył się mecz sparingowy w hali na Podpromiu, w którym Asseco Resovia Rzeszów zmierzyła się z drużyną BBTS Bielsko-Biała. Spotkanie 3:1 (25:23, 23:25, 25:21, 25:16) wygrał zespół gospodarzy. Dla rzeszowian mecz był ostatnim testem przed rozpoczynającym się za tydzień sezonem PlusLIgi.

Dwa pierwsze sety spotkania na Podpromiu były niezwykle zacięte. W pierwszej partii lepiej spisywali się goście, jednak w końcówce seta Resovia odwróciła losy tej partii i wygrała ją do 23. Identyczna sytuacja miała miejsce w drugim secie, jednak tym razem zakończyła się ona na korzyść BBTS-u.

W trzeciej odsłonie trener Giampaolo Medei wprowadził kilka zmian w drużynie. Na boisku nie pojawił się już Paweł Zatorski i Jakub Bucki. Nie wpłynęło to jednak na grę siatkarzy z Rzeszowa, którzy wygrali do 21 trzeciego seta. W czwartej partii zawodnicy Asseco przeważali w każdym elemencie, a najbardziej w bloku. Doprowadziło to do wygranej w ostatnim secie z dużą różnicą punktową (25:16).

Asseco Resovia Rzeszów – BBTS Bielsko-Biała 3:1
(25:23, 23:25, 25:21, 25:16)

Składy zespołów:
Resovia: Drzyzga, Muzaj (10), Kochanowski (5), Kozamernik (5), Cebulj (6), Defalco (19), Potera (libero) oraz Mordyl (2), Krulicki (4), Kędzierski, Rossard (12), Piotrowski (30) i Nowak
BBTS: Woch (2), Formela (6), Siek (2), Gergye (9), Zimmermann (1), Hanes (13), Fijalek (libero) oraz Zawalski (4), Teklak (libero), Gil, Daulton (7), Puczkowski (6), Urbanowicz (4) i Hunek (2)

Artykuł Resovia tym razem lepsza od BBTS-u na Podpromiu pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.