Plażowe ME M: Kantor i Rudol bez awansu do ćwierćfinału

Na 1/8 finału udział w plażowych mistrzostwach Europy zakończyli Piotr Kantor i Maciej Rudol. Biało-czerwoni w trzech setach nie sprostali czeskiej parze Perusić/Schweiner, która po zaciętym tie-breaku awansowała do ćwierćfinału.

W piątek w plażowych mistrzostwach Europy zaczęła się faza 1/8 finału w rywalizacji mężczyzn. W tym etapie turnieju wciąż grają dwie polskie pary. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili Maciej Rudol i Piotr Kantor, których rywalami byli Ondrej Perusić i David Schweiner.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Czesi popełniali więcej błędów na zagrywce, ale nie przeszkadzało im to w toczeniu walki cios za cios. Dopiero po asie serwisowym Rudola biało-czerwoni odskoczyli na 9:7. Szybko jednak stracili przewagę, a Schweiner dał prowadzenie rywalom. Po akcji Perusicia prowadzili oni już 15:12. Kantor próbował odpowiadać blokiem, ale Czesi byli na tyle rozpędzeni, że nie pozwolili rywalom już doprowadzić do zaciętej końcówki. Ostatecznie premierowa odsłona padła łupem Perusicia i Schweinera 21:18.

W drugim secie przebudzili się Polacy, a kontra Rudola dała im prowadzenie 4:2. Udany blok dołożył Kantor, a biało-czerwoni grali coraz pewniej (8:5). Czesi psuli zagrywki, a dzięki Kantorowi powiększał się dystans dzielący oba zespoły (12:8). Przeciwnicy walczyli, ale to Polacy byli na fali. Po akcjach Kantora prowadzili jeszcze 19:16, ale wówczas zerwali się Czesi, którzy po ataku Perusicia doprowadzili do gry na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowali biało-czerwoni, którzy dzięki Rudolowi doprowadzili do tie-breaka (23:21).

Ten zaczął się od prowadzenia Czechów 3:1, ale po kontrze Rudola biało-czerwoni wrócili do gry (4:4). W kolejnych minutach oba duety szły łeb w łeb (8:8). Dopiero blok rywali zaczął przybliżać ich do zwycięstwa (11:9). W końcówce Polacy popełniali więcej błędów, a udane zagrania przeciwników dały im awans do ćwierćfinału (15:12).